• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel dosyasında veri değişiklik yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sebahattin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
8
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun Aleyküm Ustatlar hakkınızı helal ediniz yıne deştek almak istıyoruz.Ekte bulunan dosyamda veri girislerinden veri dogrulama ile bilgi almakdayım
fakat veri girislerinde yapmıs oldugum degiskilik kurban lisesine otomatık olarak almak istiyorum soyleki örnek olarak 1 grup küpe no 263 olarak kurban listesine kaydı yapılmısdir .Fakat daha sonra 1 grup bagli olarak küpe no 4169 degistirdiğimiz düsuneyım ve bu degisıklıği kurban listesinde otomatık olarak degistırmek istıyoruz ve aynı zamanda butun vereüi girislerinde uygulanaçak ve kullanıcıya mesaj bilgi verecek bu konuda yardım talep ediyoruz

Ekli dosyalar

• Yenı Kurban Takıp Formu 2024.xlsm
    2 MB · Gösterim: 2
Çözüm
Veri Girişleri sayfasının kod bölümüne yapıştırın.
Sadece Veri girişleri sayfasında Küpe no değiştikçe kod çalışır.
Hissedar sayısını kurban listesinde "G" sütunundan alır.
kurban listesinde isim girdiğinizde çalışmayacaktır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Not: Veri Girişleri sayfasında B sütununda (küpe no girdiğiniz alanlarda) formül kullanmayınız.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederiz yalnız burada olması gereken E Sütununda bulunan hisse sayısını baz olması gerekiyor yanı 5 grup küpe no 3441 hisse sayısı 4 olduğuna göre sadece 4 küpe no sunu değişim yapacak
veri sayfasında bulunan b sütununa bir veri ancak bir kez girilebilecek bu konuda destek bekliyoruz

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP.xlsm
Selamun aleyküm ustat özellkle sizlerden özür diliyorum soruyu hatalı soru yazmışız
bu dosyamda veri girişinde sayfamda küpe no örnek olarak 1 Gruba bağlı olan hayvanın küpe nosu 958 yazdığımda hata veriyor benim veri girişinde olan B sütununda olan küpe no değişecektir veri girislerinde bulunan küpe nolari duruma gore degisebilir biz verileri ilk önce veri girişine kayıt ediyoruz daha sonra veri girişinde kurban sayfasına alıyoruz
fakat veri girişlerinde yapmış olduğum değişiklik kurban lisesine otomattık olarak almak istiyorum soyleki örnek olarak 18 grup küpe no 1 olarak veri girişine kaydı yapılmıştır .Bu şekilde kurban listesinde kaydı yapılmıştır Fakat daha sonra veri girişlerinde 18 grup bağlı olarak küpe no 4169 değiştirdiğimiz düşüneyim ve bu değişikliği kurban listesinde otomatik olarak değiştirmek istiyoruz ve kullanıcıya mesaj bilgi verecek bu konuda yardım talep ediyoruz
Vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederiz yalnız burada olması gereken E Sütununda bulunan hisse sayısını baz olması gerekiyor yanı 5 grup küpe no 3441 hisse sayısı 4 olduğuna göre sadece 4 küpe no sunu değişim yapacak
veri sayfasında bulunan b sütununa bir veri ancak bir kez girilebilecek bu konuda destek bekliyoruz

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-1.xlsm
    2 MB · Gösterim: 1
Selamun aleyküm ustat özellkle sizlerden özür diliyorum soruyu hatalı soru yazmışız
Ekcel dosyamda Veri girişlerine B sütunda küpe no lar mevcut küpe nolar süreklı değişebilir buradaki bemim yapmak istediğim işe
veri girişlerinde kurban küpe nosunda yapmış olduğum değişiklik kurban lisesine otomatik olarak almak istiyorum soyleki örnek olarak 18 grup küpe no 1 olarak veri girişine kaydı yapılmıştır .Bu şekilde kurban listesinde kaydı yapılmıştır Fakat daha sonra veri girişlerinde 18 grup bağlı olarak küpe no 4169 değiştirdiğimiz düşüneyim ve bu değişikliği kurban listesinde otomatik olarak değiştirmek istiyoruz ve kullanıcıya mesaj bilgi verecek bu konuda yardım talep ediyoruz

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-1.xlsm
    2 MB · Gösterim: 0
Ekcel dosyamda Veri girişlerine B sütunda küpe no lar mevcut küpe nolar süreklı değişebilir buradaki bemim yapmak istediğim işe
veri girişlerinde kurban küpe nosunda yapmış olduğum değişiklik kurban lisesine otomatik olarak almak istiyorum soyleki örnek olarak 18 grup küpe no 1 olarak veri girişine kaydı yapılmıştır .Bu şekilde kurban listesinde kaydı yapılmıştır Fakat daha sonra veri girişlerinde 18 grup bağlı olarak küpe no 4169 değiştirdiğimiz düşüneyim ve bu değişikliği kurban listesinde otomatik olarak değiştirmek istiyoruz ve kullanıcıya mesaj bilgi verecek bu konuda yardım talep ediyoruz
4169 hisse sayısı 4 olduğuna göre sadece hisse sayısına ğöre değişim yapacak cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-1.xlsm
Deneyiniz.
Kod:

Benim burada yapmak istediğim veri girişlerindeki küpe noları isteğim zaman değiştire bilmem fakat sizin son kodlarda veri girişlerine başka bir veri eklemesine izin vermiyor ben bunu istemiyorum ben istediğim küpe no yanı B sütununa istediğim zaman bağımsız bir veri girebilmek istiyorum burada yine hisse sayısını F sütuna göre değiştirse daha güzel olur sana zahmet veriyoruz hakkını helal ediniz.

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-1.xlsm
küpede noda değişiklik olduğunda kurban listesinde bulunan daha önce E sütuna göre değişiyordu biz bunu F sutuna göre degistirmek istiyoruz bu konuda destek olurmuşsunuz sebahattin kaldırım

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-1.xlsm
    2 MB · Gösterim: 4
küpede noda değişiklik olduğunda kurban listesinde bulunan daha önce E sütuna göre değişiyordu biz bunu F sutuna göre degistirmek istiyoruz
eklediğiniz dosyada küpe numaraları verigirişinde E sutununda.(F de değil)
ayrıca kodlar gayet düzgün çalışıyor.
Olmayan nedir anlamadım.
nereye ne yazdığınızda ne oluyor yada olmuyor açıklayınız.

1708679401846.png
bu kısmı da devre dışı bırakmışsınız.
bu durumda grubu kuban listesinde bulamadığında küpe numarasını veri girişinde değiştirmiş ancak kurban listesinde değiştirmemiş olacaksınız.
sonradan kurban listesine grubu eklemiş olsanız bile küpe numaraları otomatik buraya gelmeyecektir.

Hocam buradaki tırnak işaretini hata ile koydum onu kaldırırız sıkıntı değil küpe nosu hisse sayisi kurban listesinde buluna f sütünü veya G sütununda isim sayısına göre değişim yapması gerekiyor diyelimlki küpe no 1 olan kurban hisse sayisi 5 olduğunu varsayalım kupe no 1 kurban listesine kayıt yaptık fakat bu küpe 2 hissedar kaydettik .daha sonra veri girişlerinden küpe 1 olanı küpe 5 olarak değiştirdik bu değişiklik aynen küpe no 5 olan sadace kaç adet hissedar yazılmışsa okadar degisiklik yapacak

Sadece Veri girişleri sayfasında Küpe no değiştikçe kod çalışır.
Hissedar sayısını kurban listesinde "G" sütunundan alır.
kurban listesinde isim girdiğinizde çalışmayacaktır.
Kod:

Çözüm
Böylece sorun çözülmüştür verdiğiniz destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim Allaha emanet olunuz

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri