• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excel başka sayfadan tarih aralığında verileri getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Göndermiş olduğum dosyada bulunan ürün arama sayfasında B4 hücresine ürün kodunu girerek Stok hareket detay sayfasından ÇOKETOPLA formülü ile verileri getiriyorum ancak herhangi bir tarih aralığı koymadığım için bugüne kadar bütün verileri getiriyorum. D19 hücresine denemek için topla.çarpım formülü ile d1 ve e1 hücrelerine tarih aralığı koyarak denedim ancak gönderdiğim dosyada ve D19 hücresinde de görüldüğü üzere #AD? hatası aldım.

Konuyla ilgili desteklerinizi rica ederim.

Çözüm
Merhabalar stok sayfasından filtreleyerek işlem yaptığımda formül doğru sonuç döndürdü eksik veri getirmedi. Hatayı anlayamadım kusura bakmayın. Üstatlar el atarsa sanırım hatayı çözebiliriz.
=ÇOKETOPLA(StokHareketDetay!$O:$O;StokHareketDetay!L:L;">="&'Ürün Arama'!D1;StokHareketDetay!L:L;"<="&'Ürün Arama'!E1;StokHareketDetay!$C:$C;B4;StokHareketDetay!$H:$H;$D$3)
Merhabalar doğru sonuç döndürüyor mu deneyemedim ama bir deneyebilir misiniz.

Merhaba,

Doğru sonuç döndürüyor ama tarihler karıştırıyor sanırım gerçekte kalan stok adedi 18 mesela 01.01.2022 - 18.01.2023 tarih aralığını seçtiğim zaman 17 olarak çıkartıyor ama 01.11.2022 - 18.01.2023 tarih aralığını seçtiğim zaman 18 çıkartıyor çok ilginç.

Aslında yapmak istediğim şu ; 01.01.2023 - 18.01.2023 tarihlerini bile seçsem en son girenin tutarlarını ve adetlerini göstermek aynı şekilde çıkış işlemleri içinde bunu yapmak istiyorum çünkü tarih aralığı koymadan bütün giriş ve çıkışları hesaplattığım zaman birim fiyatta yanlış veriyor haliyle..

Merhabalar tüm hücreler için uyguladınız mı bu formülü ben sadece d4 için uygulamıştım. Tüm stoklarda aynı hatayı mı veriyor ya da hata veren stok kodu hangisi tekrar bakalım, elbet bir çözüme ulaşan olur. Ancak dosya boyutunuz büyük eski pclerde açılması ve işlem yapması uzun sürüyor.

Merhaba, evet üstadım 19 uncu satırda bütün hücrelere uyguladım. 20302018 - 20302017 stokları mesela tarih koyduğumuz zaman 1 tane eksik gösteriyor.

Merhabalar stok sayfasından filtreleyerek işlem yaptığımda formül doğru sonuç döndürdü eksik veri getirmedi. Hatayı anlayamadım kusura bakmayın. Üstatlar el atarsa sanırım hatayı çözebiliriz.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri