• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Excede satırdaki formül kayma yapıyor

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sebahattin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
selamun Aleykum Excel çözüm uzmanları ekte bulunan excel dosyamda bulunan Temsilci hesaplarında sayfasında bulunan w Sütunda bulunan formül kayma yapıyor söyleki burada yapmak istediğim konu ;aynı sayfanın G2 sütundan alınan veriyi W sütununa alfabetik olarak gelmesi gerekiyor alfabetik lıste yazmıs olduğum formüle göre geliyor ancak sayfada görüldüğü gibi liste W sütunundaki liste aşağı kalıyor oysa liste aşağı kaymaması gerekiyor ki düzgün veri olsun
bu konuda çözüm bekliyoruz Sebahattin KALDRIM

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-2.xlsm
    2.1 MB · Gösterim: 3
Çözüm
Sorunuza cevap değildir... Çünkü Bilgi amaçlı yazıyorum.

Not : Formülle çözümler için, Yüksek boyutlu dosyalarla (sizin dosya da 2 MB) çalışamıyorum / çalışmıyorum. Benim PC yetersiz. Dosyanızda makrolar da var. Ve bu olay makro ile daha etkili çözümlenebilir. (Makro beni aşar)

aynı sayfanın G2 sütundan alınan veriyi W sütununa alfabetik olarak

Alfabetik Sıralama için, Formülle çözüme bir örnek ekliyorum. (Belki kullanabilirsiniz)

İsimler G2 den itibaren G sütununda
Alfabetik İsimler Listesi ise, W2 den itibaren W sütununda...
2000 isime kadar formüle edildi.
R135.png
Sorunuza cevap değildir... Çünkü Bilgi amaçlı yazıyorum.

Not : Formülle çözümler için, Yüksek boyutlu dosyalarla (sizin dosya da 2 MB) çalışamıyorum / çalışmıyorum. Benim PC yetersiz. Dosyanızda makrolar da var. Ve bu olay makro ile daha etkili çözümlenebilir. (Makro beni aşar)

aynı sayfanın G2 sütundan alınan veriyi W sütununa alfabetik olarak

Alfabetik Sıralama için, Formülle çözüme bir örnek ekliyorum. (Belki kullanabilirsiniz)

İsimler G2 den itibaren G sütununda
Alfabetik İsimler Listesi ise, W2 den itibaren W sütununda...
2000 isime kadar formüle edildi.
R135.png

Ekli dosyalar

• Alfabetik_Isimler.xlsx
    57.3 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri