• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü En Çok Yazılan Şehre Göre Sıralama 5 ayrı sütunda

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

AHMET4615

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
89
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
En Çok Yazılan Şehre Göre Sıralama 5 ayrı sütunda yazılı olan şehirlerden en çok olandan itibaren sıralama yapılmasını istiyorum ofis 2016 ve 2019 kullanıyorum yardımcı olurmusunuz selamlar

Ekli dosyalar

• ŞEHİRLER.xlsx
    11.2 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Merhabalar,
Alternatif olarak sütunları eleman sayısına göre ve her sütunu kendi içerisinde harf sırasına göre sıralayan kod aşağıdadır.
Dosyanız ektedir.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba,
En çok yazılan şehirden ve sıralamadan kastınız;
A sütununda en fazla yazılan şehre göre A sütununu sırala,
B sütununda en fazla yazılan şehre göre B sütununu sırala,
gibi mi olacak?

Bir de örnek dosyanızda Ağrı hariç her şehir bir defa yazılmış ?
Olması gereken şeklinde örnek dosya yükler misiniz?

merhabalar hocam ağrı iki kere yazılmış düzeltim sütunlarda fazla olan şehre göre sıralanacak ekteki dosyadaki yandaki tablo gibi olacak selamlar allaha emanet olun iyi günler

Ekli dosyalar

• ŞEHİRLER.xlsx
    11.7 KB · Gösterim: 7
merhabalar işinizi görür mü acaba
1nci satıra uygulayıp =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(A2:A20)
sırala.gif

merhabalar
2 yardımcı satır kullanmam gerekti (sarı renk ile işaretledim) eminim ki hocalarımız daha pratik yol bulacaktır
belki işinizi görür

Ekli dosyalar

• ŞEHİRLER (1).xlsx
    15.2 KB · Gösterim: 11
Merhabalar,
Alternatif olarak sütunları eleman sayısına göre ve her sütunu kendi içerisinde harf sırasına göre sıralayan kod aşağıdadır.
Dosyanız ektedir.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• ŞEHİRLER.xlsm
    23.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhabalar,
Dosyanız ektedir.
C#:
Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun sizden iyi günler allaha emanet olun selamlar

merhabalar
2 yardımcı satır kullanmam gerekti (sarı renk ile işaretledim) eminim ki hocalarımız daha pratik yol bulacaktır
belki işinizi görür
Teşekkür ederim hocam Allah razı olsun sizden iyi günler allaha emanet olun selamlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri