• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü eğer

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kivirciksakal

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba. Şu altta ki tabloya göre bir formül yazmak istiyorum. D sütununda firmalar, fiyatları ve fiyatların birimleri yazıyor. E sütununa "parçaal" ile rakamları çıkartıyorum, F sütununa da para birimlerini yine parçaal ile çıkartıyorum. Şimdi G sütununa şunu yapacak bir formül arıyorum; F2 hücresine bak eğer $ işareti varsa E2 ile B2yi çarp, eğer € işareti varsa E2 ile C2'yi çarp, eğer iki işarette yoksa hiç bir şey ile çarpma (ya da 1 ile çarp) gibi. G sütunun tamamına bu formülü uygulayacağım. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

ABCDEFG
1DOLAR KUREURO KURFİRMA-FİYATFİYATFİYAT BİRİMTL FİYAT
23335,7KOTON-145 $145$
33335,7MAVİ -150 €150
43335,7LCW -750 TL750TL

Deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Teşekkürler, bir yere kadar çalışıyor; $ işaretini bulunca çarpıyor fakat tl ve € olunca hata veriyor çalışmıyor
Olası hataları gidermek için "F" sütununa bu formülü uygulayın Patron yazdığı formül tam istediğiniz formül

=KIRP(BÜYÜKHARF(SAĞDAN(D3;2)))

Ekli dosyalar

• FRML.gif
    FRML.gif
    467.4 KB · Gösterim: 6
  • EĞERFORMÜL.xlsx
    15.5 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri