• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Eğer(ve kullanımı ile ilgili

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
49
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekteki dosyamda Ana Sayfada G6 sıfırdan küçükse AA16, büyükse AA28 deki verinin AA6 ya yazdırılması gerekiyor. Bunda bir sorun yok. Fakat bazen G6 sıfırdan küçük fakat AA16 boş oluyor, bu durumda AA28 deki verinin yazdırılması lazım, bazen de tam tersi oluyor.

Eğer(ve, Eğer(yada formüllerini denedim fakat bir türlü istediğim sonucu alamadım.

Şu 3 maçta hep yanlış sonuç alıyorum.

39. satırdaki BAL Weert-Kortrijk (G6 sıfırdan büyük fakat AA28 boş, bu durumda AA16 nın AA6 ya yazdırılması gerek)

41. satırdaki Albacete-Estudiantes

62. satırdaki CD Povoa-Oliveirense

Ekli dosyalar

• Basket Analiz.xlsm
    2.9 MB · Gösterim: 3
merhabalar
denermisiniz (formülaa6 ya uygulandı)
eğer doğru olmamış ise tüm olasılıkları basitce yazabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• Basket Analiz (2).xlsm
    2.9 MB · Gösterim: 3
merhabalar
denermisiniz (formülaa6 ya uygulandı)
eğer doğru olmamış ise tüm olasılıkları basitce yazabilirmisiniz

Merhaba, verdiğim 3 maçta sonuç doğru ama 71. satırdaki Apollon Patras-Lavrio maçında sonuç gelmedi.

Ne kadar mantıklı anlamadım ama aşağıdaki formül 4 maça da doğru sonuç verdi.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Başka maçlarda da doğru sonuç verir mi denedikten sonra anlarım.

Ne kadar mantıklı anlamadım ama aşağıdaki formül 4 maça da doğru sonuç verdi.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Başka maçlarda da doğru sonuç verir mi denedikten sonra anlarım.

Maalesef bu da başka maçta hata verdi, kafayı yiyecem nerdeyse, neyi deniyorsam olmuyor.

şartlar arasında boş olması durumu aa16 mı aa18mı

burası değiştirp denermisiniz diğer türlü olasılıkları basitce yazarsanız iyi olur

Baştan anlatayım;

Eğer g6<0 dan AA16 gelmeli, yok eğer G6>0 dan AA28 gelmeli
Fakat bazen G6<0 küçük olduğu halde AA16 boş olabiliyor, bu durumda AA28 gelmeli
Bazen de G6>0 dan büyük olduğu halde AA28 boş olabiliyor, bu durumda da AA16 gelmeli

Aklıma gelebilecek her türlü formülü uyguladım ama olmadı maalesef

Son olarak şu formülü uyguladım, şimdilik 5 maça da doğru sonuç verdi, fakat başka bir maçta hata verir mi bilemiyorum

Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri