• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü EĞER li formülde değer hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Vurkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
37
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba;
İŞVEREN!D3 hücresinde =EĞER(TOPLA(D4:D20)=0;"";TOPLA(D4:D20))
İŞVEREN!J3 hücresinde =EĞER(TOPLA(J4:J20)=0;"";TOPLA(J4:J20)) formülleri var

ben başka bir sayfada
=EĞER(İŞVEREN!D3=0;İŞVEREN!J3;İŞVEREN!D3+İŞVEREN!J3) formülüyle bu iki hücreyi toplamak istediğimde hücrelerden biri boş olunca değer hatası veriyor.

Yapmak istediğim şey bu iki hücre boş iken boş, herhangi biri dolu iken dolu olanı;her ikisi de dolu iken toplamı vermesi. saygılar.

Arkadaşlar merhaba;
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
formülüyle sorunu hallettim zannedersem. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
Formülde referans olarak gösterilen hücrelerden birinde "metin değeri" veya "" (çift tırnak ile boşluk vermek) varsa #DEĞER! hatası alınır.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Şeklinde "EğerHata" parantezine alınmalı veya formüldeki "" yerleri 0 yapmakla da hata giderilebilir.

Sayın Kuşdili verdiğiniz formül d3 boş iken, (formül var rakamsal değer yok iken) j3 dolu olduğu halde toplama işlemini yapmadı. Saygılar.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri