Çözüldü Eğer Komutu ile çoktan seçmeli değer çağırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Cem KURT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba,

Ben bir hesap tablosu yapıyorum ve bir yerde takıldım. Paylaştığım görselde B8 hücresi 25,6, 51,2 ve 83,2 olmak üzere 3 farklı Voltaj değeri içerecek ve çoktan seçmeli olacak buradaki seçeneklerden birini seçtikten sonra ardından C8 hücresine daha önceden gömmüş olduğum tüm voltaj değerleri mevcut olacak. Fakat voltajı 25,6 seçtiğimde sadece ona uygun amper değerlerinin ( 150,220,300 gibi )51,2 V yi seçtiğimde sadece ona uygun olan (400 550 600 gibi )değerlerinin çoktan seçmeli olacak şekilde C8 hücresinde belirmesini istiyorum. Örmek vermem gerekirse Ben voltaj değerini B8 hücresinde 25,6 seçtim C8 hücresi içinde gömülmüş olan 10 adet veriden 25,6 ile eşleşen 3-4 adet veriden birini çoktan seçmeli olacak şekilde bana sunmasını ve buton üzerinden uygun olanı kendim seçmek istiyorum. Böyle bir şeyi yapmam mümkün mü yardımcı olur musunuz ?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Adsız.png

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,134
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Veri doğrulama ile sorununuz çözülür. Siz örnek verinizi paylaşın voltaj değer tablosunu da oluşturun uygun olan bir arkadaş muhakkak yardımcı olacaktır. Aşağıdaki konuyu da okumanızı tavsiye ederim

Bafly963

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba,

Çoklu veri doğrulama ile mümkün. Dosya paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Teşekkürler,

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
847
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
örnek olması için

Ekli dosyalar

• icice veri dogrulama ornek.xlsx
    10 KB · Gösterim: 3
Çözüm

Cem KURT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba,

Ben bir hesap tablosu yapıyorum ve bir yerde takıldım. Paylaştığım görselde B8 hücresi 25,6, 51,2 ve 83,2 olmak üzere 3 farklı Voltaj değeri içerecek ve çoktan seçmeli olacak buradaki seçeneklerden birini seçtikten sonra ardından C8 hücresine daha önceden gömmüş olduğum tüm voltaj değerleri mevcut olacak. Fakat voltajı 25,6 seçtiğimde sadece ona uygun amper değerlerinin ( 150,220,300 gibi )51,2 V yi seçtiğimde sadece ona uygun olan (400 550 600 gibi )değerlerinin çoktan seçmeli olacak şekilde C8 hücresinde belirmesini istiyorum. Örmek vermem gerekirse Ben voltaj değerini B8 hücresinde 25,6 seçtim C8 hücresi içinde gömülmüş olan 10 adet veriden 25,6 ile eşleşen 3-4 adet veriden birini çoktan seçmeli olacak şekilde bana sunmasını ve buton üzerinden uygun olanı kendim seçmek istiyorum. Böyle bir şeyi yapmam mümkün mü yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyayı görüntüle 24792

Arkadaşlar Merhaba,

Ekli dosyayı görüntüle 24792
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim karıştıra karıştıra birşeyler yaptım sornu çözdüm

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar