• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Eğer formülü ve koşula göre hücreleri renklendirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
123
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Ek'te göndermiş olduğum dosyada;

1. Q sütununda ÇOK EĞER formülü kullanarak N sütununda tahsil edilecek tutara göre formül yapmak istedim ancak kısmi tahsilat yazısını getiremedim.

Şöyle ki ;

N sütununda ki tutar baz alınarak O Sütununa girilen bir rakam yoksa "TAHSİL EDİLMEDİ" ibaresi olacak formüle göre bu tamam sorun yok.

N sütununda ki tutar baz alınarak O Sütununa girilen bir rakam varsa "TAHSİL EDİLDİ" ibaresi olacak formüle göre bu tamam sorun yok.

N sütununda ki tutara göre O Sütununa girilen rakam N sütunundan düşük ise "KISMİ TAHSİLAT" ibaresi gelmesini istiyorum ama aşağıda ve dosyada göndermiş olduğum formüle göre "TAHSİLAT YOK" ibaresi gelmektedir.

=ÇOKEĞER(P2>0;"TAHSİLAT YOK";P2<=0;"TAHSİL EDİLDİ";O2<N2;"KISMİ TAHSİLAT")

2. Tahsil durumlarına göre koşullu biçimlendirme yapmaya çalıştım ama olmadı alt satırlar yanlış renklerde oluyor.

TAHSİLAT YOK ibaresinde ; Kalın ve dolgusuz

TAHSİL EDİLDİ ibaresinde; yeşil dolgu beyaz yazı

TAHSİL EDİLMEDİ ibaresinde ; kırmızı dolgu beyaz yazı

KISMİ TAHSİLAT ibaresinde; yeşil dolgu beyaz yazı şeklinde olmasını istiyorum ama O sütünuna tam tutarı girdiğim zaman alttaki satırların hepsi yeşil dolgu oluyor.

Bu konular hakkında desteğinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• Oto Yıkama Takip.xlsx
    439.7 KB · Gösterim: 6
merhabalar
deneyebilirmisiniz

Ekli dosyalar

• Oto Yıkama Takip.xlsx
    387.8 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Merhaba sayın siyar0044 ,

Çok teşekkür ederim ellerine sağlık. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok tam istediğim gibi olmuş.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri