• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Eğer Fonksiyonu Hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Serkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar arkadaşlar bir emlak hesaplamaları İçin formül lazım liste fiyatı üzerinden %5 iskonto yapma hakkımız var yaptığımız iskonto kalanı kendi hanemize yansıyacak (%5-%2,8=%2,2) buna ilaveten %1 de sabit komisyon bedelimiz var eğer %5 den fazla olur ise (%5,8) burada ise sabit %1 komisyon alacağız her iki durumunda da alacağımız bedeli görmek istiyoruz her müşteri için =eğer(f3>%5;=f3-g3 devam eden formülle olmuyor her durumunda kazanç I görmek adına nasıl bir dosya yapmalıyız yardım edermisiniz şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 8659590D-F7BB-4FA7-95FE-7365C0C7047B.jpeg
    8659590D-F7BB-4FA7-95FE-7365C0C7047B.jpeg
    528.5 KB · Gösterim: 11
Merhabalar hoşgeldiniz yanlış anlamadıysam sizi;

iskonto sütununda F3 için formülünü yazıp aşağı sürükleyin;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Liste Fiyatı üzerinden sabit kazanç sütunu için J3 e aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyin...
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Not: Eğer Kazancınızı liste fiyatı üzerinden değilde G.FİYAT üzerinden hesaplıyorsanız J3 için yazılan formüldeki D3 Yerlerine E3 yapınız. Ekseriyeten bu şekilde H ve I sütunlarınıza ihtiyaç kalmaz.

Sabit kazançın altına bu formülü kopyalayın..
HTML:

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM AMA FORMÜLDE BEN YANLIŞ ANLATTIM GALİBA ŞİMDİ DOSYA PAYLAŞTIM SUTUNA AÇIKMALA YAZDIM ÖYLE DAHA İYİ ANLAŞILIRIM GALİBA TEŞEKKÜRLER

Sn. Serkan dosyanız ektedir inceleyebilirsiniz.

F4 hücresi için;
Kod:

J4 hücresi için;
Kod:

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Office Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    12.8 KB · Gösterim: 5
Ekdedir...

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Office Excel Çalışma Sayfası (1).xlsx
    12.8 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri