• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düzenlenmiş Dosya Algoritma Yardım -Makro

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

ÜMİT

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki dosyadaki koşulları sağlayan bir makro yazmak istiyorum . Yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    12 KB · Gösterim: 18
Ekteki dosyadaki koşulları sağlayan bir makro yazmak istiyorum . Yardımcı olabilir misiniz ?
@ÜMİT bey anlamakta zorluk çekiyorum. Dosya içeriğinizi düzenleyip farklı bir yol ile anlatırsanız size yardımcı olmak isterim. Arkadaşlar da anlatımınız karışık geldiği için ilgilenememiş olabilir. Dosyayı güncelleyince cevaplayın lütfen.

Dosya ektedir.
Sarı hücreleri sırayla doldurunuz. ( I - C - W ) (Büyük Harf Olacak)

Ekli dosyalar

• Kodlama.xlsm
    22.1 KB · Gösterim: 4
Hocamın dediği gibi gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Dosyanın yalın halini ve talebinizi iletebilirseniz.

Merhaba,

Yardımlarınızı için teşekkür ederim.

Açıklamalarla ilgili anlaşılmayan durumlar olduğu için dosyamı tekrar düzenleyerek daha anlaşılır ve VBA kodlama sıralama mantığıyla oluşturdum.

Yardımlarınız için tekrar teşekkürler,

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    26.7 KB · Gösterim: 2
Öncekiyle şimdiki çok farklıymış :D

Merhaba,

Açıklamalarla ilgili anlaşılmayan durumlar olduğu için dosyamı tekrar düzenleyerek daha anlaşılır ve VBA kodlama sıralama mantığıyla oluşturdum.

hocam siz üretim takibi mi yapmaya çalışıyorsunuz ?

Merhaba,

acil dönüş yap hocam dediklerin m kolonu için çakışıyor
Process-NOK kısmında

Dosyayı kontrol edip, iletiyor olacağım.

Herşey tamamdır başarılar dilerim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Örnek algoritma emre ipek.xlsb
    37.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
emre bey çok teşekkürler üzerinde bir kaç oynama yaparak nihai haline getirmeye çalışcağım en son çalışmayı size mail olarak atacağım tekrar :=)

Hazırladığım dosya örnek çözümünüzün aynısı değil mi.

@ÜMİT bey teşekkürler. Takıldığınız yerde iletişime geçebilirsiniz.

Konuyu okuyanlar

Geri