• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara'da Veriyi Şarta Bağlı Çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlar,

Dosyamın DATA sayfası A sütunu 30-43 (37-43 satırdaki ürünler ile 30 36 satırdaki ürünler aynıdır. Kutu miktarları farklı olduğu için iki kere yazdım)satırları arasındaki ürünleri TEKLİF sayfası D-E-F sütunlarına düşeyara ile çekmekteyim ancak formülde değişiklik yaparak TEKLİF sayfası E sütunundaki verinin markaya göre yazdığım miktarları seçmesi gerekmektedir.

E sütununda =EĞERHATA((DÜŞEYARA($A7;DATA!$A$2:$D$50;3;0)*C7);"") formülünü kullanmaktayım.

Örneğin; TEKLİF sayfası A sütununda 4.2*45 YHB MUV ürününün seçip ASO markayı seçtiğimde 5000 olan hücreyi seçmesini, SELECTRON markayı seçtiğimde 6000 olan hücreyi seçmesi mümkün müdür?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürü borç bilirim.

Ekli dosyalar

• SATIN ALMA.xlsm
    186.7 KB · Gösterim: 6
E7 ye yapıştırıp aşağı doğru kopyalayın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yardımınız için teşekkür ederim Sn. askan hocam,

ilerleyen zamanlarda diğer satılarla karmaşa yaşamamak adına DATA sayfası F sütunundaki markalardan SELECTRON ve ASO' yu seçtiğimde bu değerleri verecek şekilde formülü düzenlemeniz mümkün müdür, yani formül E sütununa değil F sütununa göre işlem yapabilir mi?

DATA sayfası E sütununa yazdığım açıklama o markanın miktarının belli olması içindi.

Formülde E sütunlarını F yapacaksınız. Markalarıda F sütununa yazdıktan sonra problem olmaz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Formülü uyguladım ama veriyi çekmedi hocam.

1690990233675.png

Resimdeki gibi F sütununa aldınız mı ?
1690990739071.png
1690990781942.png

hocam son olarak; veri yazmayan hücrelerde 0 çıkmaması için formülü

=EĞERHATA(ÇOKETOPLA(DATA!$C$2:$C$43;DATA!$A$2:$A$43;' TEKLİF '!A8;DATA!$F$2:$F$43;' TEKLİF '!B8);"")

şeklinde düzenledim ama yine de 0 çıkıyor. Düzenlemeniz mümkün müdür?

1690991193344.png

Emeğiniz için çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.
Hücre türünü #.##0,00;;;@ yaparak gizledim.

Emeğiniz için çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.
Hücre türünü #.##0,00;;;@ yaparak gizledim.
Sn. mcexrem exceli kurcalayınca bazı kolaylık/çözümlere ulaşılabiliyor.
Hayırlı akşamlar diliyorum

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri