• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü düşeyara

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

deylema

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, diğer konularda arattım ama en yakın burayı bulabildim. benimde şöyle bir sorum var: elimde bir excel dosyası var. ben şunu yapmak istiyorum. A sütunundaki değerler ile D sütunundaki değerleri karşılaştırsın EĞER aynı olan hücre varsa E sütununa B sütununda bulunan karşılıklarını yazsın. yardımcı olursanız çok sevinirim. aşağıdaki örnekte D sütunundaki 22 değerinin bulunduğu hücrenin yanındaki(E sütunundaki karşılında bulunan hücreye) hücreye y değerini yazdırmak istiyorum.
ABCDE
11x99
22y0
33z9
44t22
55mkh
66n776

Çözüm
öncelikle teşekkürler cevabınız için. yazdığınız formülü verdiğim örneğe uygulayınca çalışıyor ama elimde çok daha fazla verinin olduğu dosyaya yükleyince hata vermiyor ama nedense ilk 3-4 satırdan sonra çalışmıyor dosyayı yükledim
=EĞERHATA(DÜŞEYARA(D1;$A:$C;2;YANLIŞ);"") olarak uygularmısınız
merhabalar
denermisniz =EĞERHATA(DÜŞEYARA(D2;$A$2:$C$7;2;YANLIŞ);"")

öncelikle teşekkürler cevabınız için. yazdığınız formülü verdiğim örneğe uygulayınca çalışıyor ama elimde çok daha fazla verinin olduğu dosyaya yükleyince hata vermiyor ama nedense ilk 3-4 satırdan sonra çalışmıyor dosyayı yükledim

Ekli dosyalar

• DOSYA.xlsx
    90.1 KB · Gösterim: 7
=EĞERHATA(DÜŞEYARA(D1;$A:$C;2;YANLIŞ);"") olarak uygularmısınız

Çözüm
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Çok iyi oldu, süper çalışıyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri