• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara ile veri getirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar bugünkü sorum şu;
Veri dosyasında, İletken1 ve İletken2 bölümünde, T sütununa (20.sütun) ve AI sütununa (35.sütun) max. Direnç değerlerini getirmek istiyorum.
Bunun şu şekilde olmasını istiyorum.
J ve Y sütunlarında malzemeyi Mono bakır ya da Flexible bakır olarak girdiğimde ,G ya da I sütununda bulunan Faz damar ya da Zait damar kesitlerine uygun olarak , max. Direnç değerlerini , Dizayn Kriterleri sayfasından çeksin,T ve AI sütunlarına aktarsın.
Buna benzer TSE standardının birkaç tane daha tablosunu Dizayn Kriterlerine ekleyeceğim.O nedenle birden fazla kriteri aynı sayfaya ekleyebiliyor muyuz.

Ekli dosyalar

• ZAİT N2XRY.xlsm
    537.9 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Veri dosyasında, İletken1 ve İletken2 bölümünde, T sütununa (20.sütun) ve AI sütununa (35.sütun) max. Direnç değerlerini getirmek istiyorum.
J ve Y sütunlarında malzemeyi Mono bakır ya da Flexible bakır olarak girdiğimde ,G ya da I sütununda bulunan Faz damar ya da Zait damar kesitlerine uygun olarak , max. Direnç değerlerini , Dizayn Kriterleri sayfasından çeksin,T ve AI sütunlarına aktarsın.
Buna benzer TSE standardının birkaç tane daha tablosunu Dizayn Kriterlerine ekleyeceğim.O nedenle birden fazla kriteri aynı sayfaya ekleyebiliyor muyuz.
KONTROL EDER MİSİNİZ. YANLIŞ ANLAMADIYSAM İLETKEN 1 FAZ DAMAR İLETKEN 2 ZAİT DAMAR A GÖRE YAPTIM
faz damar kesitine göre mi yoksa zait damar kestine göre mi alacak direnci?

KONTROL EDER MİSİNİZ. YANLIŞ ANLAMADIYSAM İLETKEN 1 FAZ DAMAR İLETKEN 2 ZAİT DAMAR A GÖRE YAPTIM

Ekli dosyalar

• ZAİT N2XRY.xlsm
    538 KB · Gösterim: 7
Çözüm
faz damar kesitine göre mi yoksa zait damar kestine göre mi alacak direnci?
Faz damar her halükarda olacak,ama zait damar bazen olacak.Faz damar max direnci iletken-1 bölümünde T sütunu (20) ,Zait damar max direnci iletken-2 bölümünde AI sütunu (35).

Harika olmuş ellerinize sağlık.Sayenizde işime olan isteğim daha da artıyor.Çünkü somut anlamda çok kolaylıklar sağlayacak.Ayrıca , hem buradan hem harici olarak yardımcı olan İbrahim Görgülü arkadaşımıza da teşekkür ederim...

Faz damar her halükarda olacak,ama zait damar bazen olacak.Faz damar max direnci iletken-1 bölümünde T sütunu (20) ,Zait damar max direnci iletken-2 bölümünde AI sütunu (35).
Size de teşekkür ederim.

KUSURA BAKMA GÖZÜMDEN KAÇMIŞ. İLK FORMUL DOĞRU OLNCA DİKKAT ETMEMİŞİM. :(
Estağfurullah rica ederim aslında böylece parça parça öğrenmemize vesile oluyorsunuz.Sınıfta öğretmenin soruyu yarım bırakıp öğrenciye devam et demesi gibi.;)

Estağfurullah rica ederim aslında böylece parça parça öğrenmemize vesile oluyorsunuz.Sınıfta öğretmenin soruyu yarım bırakıp öğrenciye devam et demesi gibi.;)
Yüklediği ilk versiyonda dizayn kriteri sayfasındaki sayılar metin olarak saklanıyordu. Bu yüzden düşeyara formülünde hata veriyordu. Sayıya çevirince düzeldi.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri