• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara ile veri aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar bugünkü sorum şu;
Veri dosyasında FAZ DAMAR İZOLE ve ZAİT DAMAR İZOLE bölümlerine Dizayn Kriterleri sayfasında bulunan İzole Et kalınlıklarını (Pvc ve Xlpe) getirmek istiyorum.Bir önceki konudaki mantıkla yapmaya çalıştım beceremedim.Bunun şu şekilde olmasını istiyorum.

Faz damar izole bölümünde AN (no 40) sütununda bulunan Malzeme kısmına Pvc ya da xlpe girildiğinde G ( no 7) Sütununda bulunan Faz Damar Kesitine uygun olarak AU (no 47) sütununda bulunan Et kalınlığı-Nom.(mm) kısmına aktarsın.

Ayını mantıkla,

Zait damar bölümünde BC (no 55) sütununda bulunan Malzeme kısmına Pvc ya da xlpe girildiğinde I ( no 9) Sütununda bulunan Zait Damar Kesitine uygun olarak BJ (no 62) sütununda bulunan Et kalınlığı Nom.(mm) kısmına aktarsın.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ZAİT N2XRY v10.xlsm
    535.2 KB · Gösterim: 2
Çözüm
kontrol eder misiniz. bir önceki konuda da bahsetmiştim Dizayn Kriterleri sayfanızdaki bazı veriler sayı değil metin olarak gözüktüğü için düşeyara hata veriyor.
kontrol eder misiniz. bir önceki konuda da bahsetmiştim Dizayn Kriterleri sayfanızdaki bazı veriler sayı değil metin olarak gözüktüğü için düşeyara hata veriyor.

Ekli dosyalar

• ZAİT N2XRY v10.xlsm
    536 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Çok teşekkür ederim.Sonraki çalışmalarımda sayı ve metin olayına karşı daha dikkatli olacağım.🙏

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri