• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara Formülünde Veriyi Bulamama

• Konuyu Başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Gösterim : 580
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Günaydınlar üstadlarım,

Dosyamın ÖZLÜK DOSYASI sayfasındaki verilerden faydalanarak diğer sayfalara veri çekmek istiyorum ama veri #YOK şeklinde çıkmaktadır. İzlediğim videolarda verinin solda olması sorun gibi duruyor ama yardımcı olabilir misiniz.

Yapmak istediğim 1.SR sayfası I14 hücresindeki isim soyisme ait TC kimlik numarasını ÖZLÜK DOSYASI sayfası B:C sütunlarındaki verilerden çekerek sayfaya aktarmak istiyorum. Formülü düzeltme konusunda yardımcı olabilir misiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
merhabalar
=DÜŞEYARA(I14;ELEMAN({1;2};OZLUK_DOSYASI!C4:C335;OZLUK_DOSYASI!B4:B335);2;YANLIŞ)
aşağıdaki formülü 1.SR sayfasında I15 hücresinde deniyebilirmisiniz
merhabalar
=DÜŞEYARA(I14;ELEMAN({1;2};OZLUK_DOSYASI!C4:C335;OZLUK_DOSYASI!B4:B335);2;YANLIŞ)

Çözüm
Kişisel veriler içermeyen bir örnek dosya yükleyiniz.

merhabalar
Teşekkür ederim. Ellerinize sağlık...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri