• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara formülünde boş olan değeri varsayılan olarak 1 yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar,
Veri sayfasındaki K-L-M sütunlarındaki veriler,düşeyara ile Dizayn Kriterleri sayfası U-V-W-X sütunlarından gelmektedir.
Ama K sütunu bazen boş olmak zorunda.
Ama bu veriler başka sütunlarda formül ile kullanıldığı için, K sütunu boş olduğunda varsayılan çarpan olarak 1 olmasını istiyorum.
Dizayn Kriterleri sayfasındaki V sütununda dikkat ederseniz 16 lık kesite kadar V sütunu boş.Boş olduğunda 1 alsın istiyorum.
Örneğin kesit kısmına 16 dan 0,50 ye kadar olanları girince Faz iletken kısmındaki bazı değerler çıkmıyor.
Yardımlarınız için teşekkürler…

Ekli dosyalar

• 106_H07V-K.xlsm
    694.9 KB · Gösterim: 4
Merhaba yapmaya çalıştığınız şey böyle bir şey mi K7 ye yazıp sağa ve aşağı sürükleyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba yapmaya çalıştığınız şey böyle bir şey mi K7 ye yazıp sağa ve aşağı sürükleyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hayır bu şekilde değil,

P sütunundan W sütununa kadar olan formüller K-L-M sütunlarındaki verilerin çarpımına bağlı.

Ama K sütunu bazen boş olmak zorunda. Dizayn Kriterleri sayfasındaki V sütununda dikkat ederseniz 16 lık kesite kadar V sütunu boş.Boş olduğunda çarpım yaparken K sütunu 1 olsun ki diğer sütunlardaki formüller hata vermesin.Umarım sade bir şekilde anlatabildim.Sağolun yardımlarınız için

Örneğin Kesit kısmına 25 veya üzerini girince tüm değerler doğru çalışıyor.Ama 16 lık girince değerler çıkmıyor

Siz güzel anlattınız da ben tam olarak anlamadım neyin ne olması gerektiğini sorunu anlayan diğer arkadaşlarımızdan çözüm önerileri gelecektir. İyi çalışmalar.

Emeğiniz için çok teşekkür ederim.Aslında çözüm çok basit önümde duruyormuş.Boş olan sütunlara 1 yazsam da oluyormuş.Asıl siz kusura bakmayın.Sizi uğraştırdım.Hakkınızı helal edin.

Estagfirullah sorununuzun çözülmesine sevindim. İyi çalışmalar dilerim.

Örneğin Kesit kısmına 25 veya üzerini girince tüm değerler doğru çalışıyor.Ama 16 lık girince değerler çıkmıyor
denedim düzgün çalışıyor. ayrıca v sütunun da değer olmayınca 1 olarak geliyor. kontrol eder misiniz

Ekli dosyalar

• 106_H07V-K (1).xlsm
    691.1 KB · Gösterim: 3
Çözüm
denedim düzgün çalışıyor. ayrıca v sütunun da değer olmayınca 1 olarak geliyor. kontrol eder misiniz
Teşekkürler.On numara olmuş.bu mantığı başka sayfalarda da kullanacağım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri