• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara dosyalar arasi hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sems

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sevgili hocam merhabalar. Benim düşey ara formülüm var bir klasör içerisinde iki tane dosya var ve bu dosyalardan veri çekiyorum. Bu bahsetmiş olduğum klasörm OneDrive burada normalde oradaki dosya içerisinde hazırladım

OneDrivedaki dosyaları masa üzerine aldığımda formüllerde çalışmama bulamama hataları alıyorum bu hataları nasıl çözebilirim acaba?

Asıl amacım iki ayrı OneDrive da dosyaları çalışır hale getirmek ve hatasız sonuç almak.

OneDrive dan masa üstüne aldığın dosyalardaki düşerara formülünde onedrive live vs gibi adres uzantısı devam ettiğini görüyorum.

Bunu çözmem lazım yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
Yani klasöre nerede olursa olsun o alanda kendi içindeki dosyaları verileri çekmeli

Çözüm
Merhaba Formüllerdeki Şu kısım dosya yolunu belirtiyor C:\Users\AG Hotels\Documents\bec vip\OneDrive\BEC VİP\BEC TRANFER 2023\REZERVASYON\ Şu kısımı değiştirirseniz masaüstündeki yolu yazarsanız buraya formül masaüstünde de çalışır.

Ayrıca her iki dosyada açıkken DÜZENLEMEYİ ETKİNLEŞTİR falan çıkar onu etkinleştirince de Formüller eski bağlantılarından ayrılıp normale dönebilir.
Değerli üstatlar yardıma ihtiyacım var :((

örnek dosya ekledim.. masa üstüne aldım onedrive dan formül bu şekilde görünmekte. ASIL TRANSFER dosyasından veri almıyor.

DÜŞEYARA($A12;'C:\Users\AG Hotels\Documents\bec vip\OneDrive\BEC VİP\BEC TRANFER 2023\REZERVASYON\[ASIL REZERVASYON FORMU.xlsx]ŞUBAT 23 REZERVASYON '!$B$2:$AI$504;KAÇINCI("MİSAFİR ADI";'C:\Users\AG Hotels\Documents\bec vip\OneDrive\BEC VİP\BEC TRANFER 2023\REZERVASYON\[ASIL REZERVASYON FORMU.xlsx]ŞUBAT 23 REZERVASYON '!$B$2:$AI$2;0);0)

Ekli dosyalar

• BEC REZ. FORMU ŞUBAT 23.xlsm
    567.9 KB · Gösterim: 9
Merhaba Formüllerdeki Şu kısım dosya yolunu belirtiyor C:\Users\AG Hotels\Documents\bec vip\OneDrive\BEC VİP\BEC TRANFER 2023\REZERVASYON\ Şu kısımı değiştirirseniz masaüstündeki yolu yazarsanız buraya formül masaüstünde de çalışır.

Ayrıca her iki dosyada açıkken DÜZENLEMEYİ ETKİNLEŞTİR falan çıkar onu etkinleştirince de Formüller eski bağlantılarından ayrılıp normale dönebilir.

Çözüm
Merhaba

Excel, Windows üzerinde yapılan dosya taşıma işlemlerini algılamaz. Sürekli dosyanın yeri değişiyorsa, programınızın açılışına, verilerin alınacağı "dosya seçimi" yapabileceğiniz pencere açtırabilirsiniz. (Makro bilgisi gerekir.)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri