• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Düşeyara Başvuru hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

pesimizm

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Aşağıda yer alan dosyada, DEPO ARAMA sayfasına bir adet stok arama kısmı ekledim. Düşeyara formülü ile verileri getirmeye çalıştığımda sürekli başvuru hatası verdi. Bu sorunu VB ile çözmeye çalıştım fakat başaramadım. Yardımcı olur musunuz lütfen. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Vb ve düşeyara olarak nasıl çözüldüğünü öğrenmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• eter.xlsm
    116.5 KB · Gösterim: 6
Ekleme, CHAT GPT ile vb kodu yazdım. Yine işe yaramadı. Kod ilk başta çalıştı fakat ikinci bir arama yapmaya çalıştığım'da çalışmadı ne yazık ki.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Aşağıda yer alan dosyada, DEPO ARAMA sayfasına bir adet stok arama kısmı ekledim. Düşeyara formülü ile verileri getirmeye çalıştığımda sürekli başvuru hatası verdi. Bu sorunu VB ile çözmeye çalıştım fakat başaramadım. Yardımcı olur musunuz lütfen. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Vb ve düşeyara olarak nasıl çözüldüğünü öğrenmek istiyorum.
Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-eter.xlsm
    99.5 KB · Gösterim: 3
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Sütunları ve arama hücresini sayı olarak biçimlendirdim. Daha sonrasında sayıyacevir fonksiyonu ekledim arama hücresine. Sorun, arama hücresine girilen değeri tanimlamadigi için imiş. Hocamıza çok teşekkür ederim.

işlevde tablo aralığı YANLIŞ. =DÜŞEYARA(X6;DEPO!B:C;2;0) yapmanız yeterli.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri