• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dosyaya Makro uygulanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
42
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlarım, ekli dosyaya bir makro uygulanması gerekmekte. Ben çok uğraştım yapamadım. Yardımlarınızı bekler, kolaylıklar dilerim.

Ekli dosyalar

• Ayrıştırma Haziran 2024 - Kopya.xlsm
    3.9 MB · Gösterim: 6
  • VBA kodunu çalıştırmak.docx
    23.7 KB · Gösterim: 5
Çözüm
"İltisak Hattı Ank.Gnd." Sayfasındaki LİSTE düğmesine tıkla.
Açılan formda ListBox dan bir veya daha fazla istasyon seç, ComboBox dan ay seç, TAMAM düğmesine tıkla.
Verdiğiniz kod forma eklendi.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Ayrıştırma Haziran 2024 - Kopya.xlsm
    3.9 MB · Gösterim: 5
Sn. Hocam Form tam da istenilen gibi olmuş. Elinize sağlık. Getirmiş oldugu firmalar "İltisak Hattı Ank.Gnd." sayfasındaki "D5:D" sütunundaki işyerlerini KKY DOLAN - KKY BOŞALAN sayfalarında bulup, o kadar işyeri adı ve firma adını açılan kutuya getirecek, bunların sonuçlarını yazacak. Sayfalarda aramayı ve veri yazmayı yapan elimde bir kod daha var, belki incelersiniz

Ekli dosyalar

• Private Sub btnProcess.docx
    12.4 KB · Gösterim: 5
Ergün abi eklediğin word dosyasında ki kod ile daha önceki kod aynı.
Sn. Hocam Form tam da istenilen gibi olmuş. Elinize sağlık. Getirmiş oldugu firmalar "İltisak Hattı Ank.Gnd." sayfasındaki "D5:D" sütunundaki işyerlerini KKY DOLAN - KKY BOŞALAN sayfalarında bulup, o kadar işyeri adı ve firma adını açılan kutuya getirecek, bunların sonuçlarını yazacak. Sayfalarda aramayı ve veri yazmayı yapan elimde bir kod daha var, belki incelersiniz

"İltisak Hattı Ank.Gnd." Sayfasındaki LİSTE düğmesine tıkla.
Açılan formda ListBox dan bir veya daha fazla istasyon seç, ComboBox dan ay seç, TAMAM düğmesine tıkla.

Ekli dosyalar

• Ayrıştırma Haziran 2024 İlt.Ht. (1).xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 7
Çözüm
Hocam çok emek vermişsiniz, üzüldüm, keşke telefonla görüşme imkanımız olsa daha net anlaşırdık. İstasyon listesine İltisak Hattı Ank.Gnd. sayfasındaki istasyonların aynılarını getirecek, seçilenleri de İltisak Hattı Ank.Gnd. sayfasına aynı işyerine yazacak. (Açılan kutuya gelen bilgiler İltisak Hattı Ank.Gnd. sayfasına aktarılmıyor)

İlk eklediğiniz dosyada J-O sütunlarındaki sizin formül ile getirdiğiniz verileri yazdığım makro ile getiriyoruz.
Siz gelen bu verilerden formdaki liste kutusuna istasyon ve müşteri bazında getirip, bu listeden seçtiklerinizle bir nevi süzme işlemi mi yapmak istiyorsunuz.

İlk Tabloda işyeri ve Firma ile birlikte arama yapılıyor tabloya işleniyordu. Sizin son kodunuzda durum değişti.
-İltisak Hattı Ank.Gnd. Sayfasında aynı işyerinden birkaç tane var.
-Oda şundan, aynı işyerinde farklı hatlardan farklı firmalar yükleme yapmakta,
-Bunun için UserForm dan firmaya göre işyeri seçip ayırabiliriz.
-Tabloya da TAMAM butonuna tıklayınca buna göre aktarma yapablilriz.
Başka yöntem olurmu bilmiyorum.
Özet olarak İltisak Hattı Ank.Gnd. sayfasındaki işyerlerine işyerinden bir kaç tane ise firma ayırarak işyerlerine veriler getirilmesi gerekmekte

Konuyu anlamadım, sana kolay gelsin.

Tamam Teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri