• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dosya Kopyalama ve Adını Değiştirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
herkese iyi akşamlar
ben EA_FirmaTanitim açıp firma tanıttığımda ilgili çalışma kitabına veri geliyor.
yapmak istediğim C:\Users\User\Desktop\PROGRAM\VeriTabanı\Bos.xlsm adlı çalışma kitabımı C:\Users\User\Desktop\PROGRAM\VeriTabanı\Firmala\C002.xlsm kısmına kopyalanması.
1.kopyalama işlemi sırasında adının da EA_FirmaTanitim formundaki Firma kodu olarak değişmesi.
2. yeni çalışma kitabında olan Firmalar sayfasının il satırına da firma bilgilerinin gelmesi.
bu işlemlerin yapılması mümkün mü?

Ekli dosyalar

• Giris.xlsm
    97.5 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Merhaba

Kodları ekleyip dener misiniz? Daha önce verdiğim kodları kaldırınız. Kopyalama ile ilgili de bir kaç düzenleme yaptım.

Diğer metin kutularını aynı şekilde kopyalanan dosyanın içine ekletebilirsiniz. Ben 2 tane ekledim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba

Aşağıdaki kodu EA_FirmaTanitim Kaydet butonunun içine ekleyip kontrol eder misiniz? (Kodu kontrol etme şansım olmadı, hata alabilirsiniz)

2. talebinizi daha açıklayıcı yazabilir misiniz?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba

Aşağıdaki kodu EA_FirmaTanitim Kaydet butonunun içine ekleyip kontrol eder misiniz? (Kodu kontrol etme şansım olmadı, hata alabilirsiniz)

2. talebinizi daha açıklayıcı yazabilir misiniz?

Kod:
2. talebim yeni adı ile kopyalanan dosyanın. örnek yeni kopyalanan Dosya E001 olsun bunun içinde Firma diye sayfa var. aynı Firma bilgilerinin bu sayfanın da a sütununa kaydedilmesi idi.

birde yukardaki kodu denediğim de aşağıdaki kodda hata verdi
1670571436532.png

1670571457487.png

Hedef dizin adı Firmala mı yoksa Firmalar mı?

Kopyalanan dosyaya EA_FirmaTanitim formunda bulunan bilgileri eklemek istiyorsunuz değil mi?

Merhaba

Kodları ekleyip dener misiniz? Daha önce verdiğim kodları kaldırınız. Kopyalama ile ilgili de bir kaç düzenleme yaptım.

Diğer metin kutularını aynı şekilde kopyalanan dosyanın içine ekletebilirsiniz. Ben 2 tane ekledim.

Kod:

Çözüm
Merhaba

Kod:
merhaba dosyayı kaydet ti Firma sayfasını açtı ama sonra aşağıdaki hatayı verdi

1670577124297.png
1670577153881.png

merhaba dosyayı kaydet ti Firma sayfasını açtı ama sonra aşağıdaki hatayı verdi
Merhaba

Kod:
Kusura bakma benim dikkatsizliğim yüzünden yine olmamış aşağıdaki kodları ekleyince düzeldi ve çok güzel çalışıyor. yanlız biraz yavaş oluyor. birde dosyayı açıp kapattığında makro içeriyor kaydetsin mi diye soruyor. onu kaldırmak mümkün mü yani içeri veriyi yazıp kapattıktan sonraki uyarı
C#:

Öncelikle şu şekilde dener misiniz?
Sorun başvuruda mı yoksa metin kutusu içeriğinde mi onu görmüş olalım.

Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri