• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dönemlere Göre Veri Alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasar PİSKİN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
95
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
EK'te ki çalışmada, yıllara göre asgari ücret listesinden, D sütunundaki dönmelere ait karşılıklarını E sütununa getirme hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Asgari Ücret (1).xlsx
    11.2 KB · Gösterim: 8
Merhaba,
ilk satır için aşağıdaki formülü yazıp sağ alt köşedeki kulptan aşağıya doğru çekerek formülleri uygulayabilirsiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ayrıca ilk veriniz ve son veriniz herhangi bir veri getirmiyor #YOK hatası veriyor. Bu hatayı almamak için aşağıdaki formülü uygulayarak kullanabilirsiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba,
sn @aeGNoR isteğinize göre çözüm üretmiş. Ancak yapmış olduğunuz dönemsel işlem pratikte pek kullanışlı değil. Yanlış tarih girdiğinizde devamlı hata verecektir. Veri listenizi tarih formatında aşağıdaki gibi değiştirin

2021-05-29_202607.jpg
Dönem sonuna gerek yok

E2 Hücresine aşağıdaki formülü girin.
Kod:
D2 hücresine girmiş olduğunuz herhangi bir tarihe ait dönem Asgari ücreti gelecek.

2021-05-29_202651.jpg

Cevabınızı EK'te ki örnekte uygulamaya çalıştım fakat farklı dönemlere ait karşılıklar aldım.

Ekli dosyalar

• A.Ücret11.xlsx
    11.8 KB · Gösterim: 3
Tarihleri yanlış uyguluyorsunuz. A Sütünuna sadece dönem başlangıç tarihlerini yazın (1.1.2021 gibi) D sütununa da asgari ücreti öğrenmek istediğiniz Tarihi yazın. (1.1.2000 yada 1.4.2000 gibi) Girmiş olduğunuz tarihe ait asgari ücret gelecek.

Uygulayamadıysanız dosyayı inceleyin

Ekli dosyalar

• Asgari Ücret (1).xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Geri