• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Donatı çapına göre hücreye yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ekselmymind

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan

merhaba

donatı çapı 12 ise 12'lik hücreye e f g hücrelerinin çarpımını yazdıracak formül nedir
teşekkür ederim

Merhaba

Talebinizi doğru anladıysam H9 hücresine formülü yazın ve sağa doğru kaydırarak doldurun.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1671081539301.png

Yukarıdaki formül işinizi görmediyse şunu deneyebilirsiniz. Kırmızı olarak belirttiğim yeri her hücre için manüel düzenlemelisiniz.

=EĞER($D$9=8;ÇARPIM($E$9:$G$9);"")

Son düzenleme:
merhabalar

Ekli dosyalar

• formül.xlsx
    8.7 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Merhaba

Talebinizi doğru anladıysam H9 hücresine formülü yazın ve sağa doğru kaydırarak doldurun.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyayı görüntüle 14031

Yukarıdaki formül işinizi görmediyse şunu deneyebilirsiniz. Kırmızı olarak belirttiğim yeri her hücre için manüel düzenlemelisiniz.

=EĞER($D$9=8;ÇARPIM($E$9:$G$9);"")

kontrol eder misin

öncelikle teşekkür ederim, tam istediğimi sayenizde buldum ellerinize sağlık

bir sorum daha olacaktı;

burada donatı çapına bağlı olarak (16 yazmışım) , 16'nın değeri 1.578

57* 1,578 yapıp toplam filiz demiri yerine yazsın istiyorum

aynı şey 8 10 12 ... için de geçerli olsun donatına çapına bağlı olarak çıkan değer ile kg değerini çarpsın istiyorum

umarım anlatabildim

dosyanızın orjinalini gönderebilirseniz sanırım daha sağlıklı olacaktır

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri