• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dolu hücreleri büyük veya küçük harf yapma ve seçilen dosyanın bulunduğu klasörün içine kaydetme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Arkadaşlar merhaba; yukarıda kodla bir çalışma yaptı. Bu kodla alalı aşağıda belirttiğim hususlarda yardımcı olurmusunuz lütfen.

1 - Aşağıdaki kodu tüm sütuna değilde sadece dolu hücrelere uygulaması için nasıl değişiklik yapmamız gerekir.

For Each x In Range("AU2:AU1048576")
x.Value = UCase(Replace(Replace(x.Value, "i", "İ"), "ı", "I"))
Next

2-
Bu kodla

dosya = Application.GetOpenFilename("Lütfen Dosyayı Seçiniz (*.docx),*.docx;")
If dosya <> "False" Then
MsgBox "Dosya Seçildi."
Else
MsgBox "Dosyayı Seçmediniz!"
End If

şablon olan dosya adlı değişkeni seçiyoruz ve işlem ona göre yapılıyor. Bu kodlada;

doc.SaveAs2 "C:\Users\lion\Desktop\Yazılım\" & Cells(i, 1) .Text

yapılan işlemi C:\Users\lion\Desktop\Yazılım\ adlı klasörün içine kaydediyoruz.

Aşağıdaki kodda nasıl bir değişiklik yaparsak dosya adlı şablonun bulunduğu klasörün içine kaydeder

doc.SaveAs2 "C:\Users\lion\Desktop\Yazılım\" & Cells(i, 1) .Text

Şimdiden çok teşekkür eder yardımlarınızı bekleriz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Abey kodlar alttaki gibi.
Kod çalışmadan önce görev yönetisinde word açıksa kapatın hepsini.
CMD olayını iptal ettim.
doc.close ekleyince arka planda açık kalmıyorki önceden kalıyordu.

Deneyin abey.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Abey kaydediyor giftede görüküyor.
Eşittir silinecek inputboxta silmediyseniz.

Gifte zaten 4,6 ve 9 olarak word ekledi.
O çıkan mavi ekranda cmd ekranı kodda var.O kısma bekletme süreside eklenebilir ama çalışıyor.

kardeşim çalışmadı. kaydetme yapmıyor. sağlık olsun sıkıntı yok sen elinden geleni yaptın. Sanada çok zahmet verdik hakkını helal et. Allah senin gibilerini var etsin, sayısını artırsın ve razı olsun inşallah.
Gifi izlediyseniz 4,6 ve 9 nolu dosyalar yoktu.Kaydetti 9 nolu wordu açtım gösterdim özellikle.
Öncedende dediğim gibi görev yönetici sıkıntı word için ordan hepsini sonlandırın.Ben cmd olarak çözüm buldum ama sağlıklı çalışırmı bilmiyorum.O kısımiçin close,quit kodlarını ekleyince hata veriyordu.

Gifi izlediyseniz 4,6 ve 9 nolu dosyalar yoktu.Kaydetti 9 nolu wordu açtım gösterdim özellikle.
Öncedende dediğim gibi görev yönetici sıkıntı word için ordan hepsini sonlandırın.Ben cmd olarak çözüm buldum ama sağlıklı çalışırmı bilmiyorum.O kısımiçin close,quit kodlarını ekleyince hata veriyordu.
iş yerinde bilgisayarlar kısıtlı olduğundan cmd çalışmıyor. Ondan yapmamış olabilir. Cmd yerine başka bir şey deneyebilirmiyiz.

iş yerinde bilgisayarlar kısıtlı olduğundan cmd çalışmıyor. Ondan yapmamış olabilir. Cmd yerine başka bir şey deneyebilirmiyiz.
Bilmiyorum abey.Bildiklerim nothing,close ve quit .onlarda sorun var.Konu kapatılması gerek.Onun için konu açabilirsiniz.Saygılar abey.

Word dosyasını kapatmak ve Görev Yöneticicinden sonlandırmak gibi olabilr abey.

Rica ederim,kolay gelsin.

Word dosyasını kapatmak ve Görev Yöneticicinden sonlandırmak gibi olabilr abey.

Rica ederim,kolay gelsin.
Kardeşim kodun çalıştı. Allah razı olsun. Sadece tek tek seçilenleri yapıyor. Bitişik seçince yapmıyor. Şöyleki 1 den altıya kadar hücreleri tek tek tıklayınca yapıyor. Fakat 1 den alltıta bitişik seçince yapmıyor. Örnekler alttadır. Yardımcı olur musunuz lütfen.

Yaptıklarına örnek:
$A$2;$A$3;$A$4;$A$5;$A$6;$A$7

Yapamadıklarına örnek:
$A$2:$A$7

CMD olayını iptal ettim.

Deneyin abey.

C#:

Ekli dosyalar

• Neuer Ordner.7z
    40.6 KB · Gösterim: 3
Çözüm
CMD olayını iptal ettim.

Deneyin abey.

C#:
Kardeşim Allah'ım senin gibilerin sayısını artırsın inşallah. Çok sağol var ol. Allah razı olsun inşallah. Emeğine sağlık. Hakkını helal et çok uğraştırdık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri