• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dizi Formülü kurulması

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
42
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Aşağıda verilen dizi formülüne "A sütununda olan (Yurtiçi) ne karşılık gelen (I) sütunundaki verileri süzmesi için düzenler misiniz. ilgilenenlere teşekkür ederim.

=EĞER(EĞERSAY($B$5:B5;"TOPLAM")>0;"";EĞERHATA(İNDİS('KKY DOLAN'!$I$8:$I$1000;KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$5:B5;'KKY DOLAN'!$I$8:$I$1000)=0;SATIR('KKY DOLAN'!$I$8:$I$1000)-6);1););"0"))

Çözüm
Dizi Formül olarak (CTRL + SHIFT + ENTER)
B5 hücresine yazılır ve B6 : B33 aralığına kopyalanır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yine Dizi Formül olarak (CTRL + SHIFT + ENTER)
B35 hücresine yazılır ve B36 : B45 aralığına kopyalanır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Dizi Formül kullanmak istemezseniz,
Formülü yazın ve sadece ENTER basarak hücreye girişini yapın.
B5 hücresine...
Merhaba daha önce üstatların benim için yazdığı bir formülü uyarladım umarım işine yarar. A sütunundan R2 hücresine göre I sütunundaki verileri getiriyor. Saygılar.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    10.8 KB · Gösterim: 3
Üstadım formülü uygulayamadım, dosyayı ekledim. İlgilenirseniz sevinirim. Kolay gelsin (Formülde "I" sütunundaki verileri "A" sütunundaki Yurtiçi, Yurtdışına bakarak "Madde Cinslerine Göre Dolan Srv sayfasındaki Sarı renkli sütuna süzecek)

Ekli dosyalar

• Dosya.zip
    2.2 MB · Gösterim: 9
Merhaba dosyanda olmasını istediğini gerçekleştirecek kadar bilgim yok. Değerli üstadlar ilgilenecektir. Saygılar.

Dizi Formül olarak (CTRL + SHIFT + ENTER)
Kod:

Yine Dizi Formül olarak (CTRL + SHIFT + ENTER)
Kod:

Dizi Formül kullanmak istemezseniz,
Formülü yazın ve sadece ENTER basarak hücreye girişini yapın.
Kod:

Ve de
Kod:

Çözüm
Emeği geçenlerden Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri