• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dinamik Olarak Tarih Yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Osman Gazi

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
12
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar
Yan yana iki hücreden birincisine iki gün önceki tarihi, ikincisine de dünün tarihini yazdırmak istiyorum.
Aslında bunu yapabiliyorum ama bu tarihleri yazdırırken hafta sonlarını çıkarmasını istiyorum.
Bugün çarşamba ise dün için salı gününü, iki gün öncesi için pazartesi gününün tarihini yazacak ama bugün pazartesi ise dünün tarihine geçen hafta cuma gününün tarihini, iki gün öncesine ise geçen hafta perşembe gününün tarihini yazdırmak istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
Kolay gelsin.

1727788415230.png

Cumartesi ve Pazar günleri için ne yapılması gerekiyor.

Dün için

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

İki gün öncesi için

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Birde tatil günlerini çıkarmak istiyorum ama o biraz sıkıntı olur galiba
Bir sütuna tatil günlerini ve hafta sonlarını otomatik çıkararak bir liste yaptım ve her gün seçilen hücrenin bir alt hücresini yazdırabilir miyiz diye soracaktım aslında hocam ama nasıl bir formül gerekir bilmiyorum

Merhaba arkadaşlar
Yan yana iki hücreden birincisine iki gün önceki tarihi, ikincisine de dünün tarihini yazdırmak istiyorum.
Aslında bunu yapabiliyorum ama bu tarihleri yazdırırken hafta sonlarını çıkarmasını istiyorum.
Bugün çarşamba ise dün için salı gününü, iki gün öncesi için pazartesi gününün tarihini yazacak ama bugün pazartesi ise dünün tarihine geçen hafta cuma gününün tarihini, iki gün öncesine ise geçen hafta perşembe gününün tarihini yazdırmak istiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
Kolay gelsin.
1 gün öncesi:
Kod:
2 gün öncesi:
Kod:

Ekli dosyayı görüntüle 28820

Dün için

Kod:

İki gün öncesi için

Kod:
Birde kullandığınız tabloda A2 hücresine =METNEÇEVİR(BUGÜN();"gg.aa.yyyy")&"" formülü ile bugünün tarihini yazdırsak daha iyi olur hocam çünkü dünün tarihi ve iki gün öncesinin tarihi sürekli aynı hücreye yazacak, alt alta değil yani

1 gün öncesi:
Kod:
2 gün öncesi:
Kod:
Teşekkür ederim hocam
Tatil günlerini çıkarma imkanımız var mı acaba
Bir sütunda tatil günleri yazılı olsa o sütundaki verileri baz alarak listeden çıkarabilir miyiz

Teşekkür ederim hocam
Tatil günlerini çıkarma imkanımız var mı acaba
Bir sütunda tatil günleri yazılı olsa o sütundaki verileri baz alarak listeden çıkarabilir miyiz
Ya da daha pratik yöntemi varsa da olabilir hocam aklıma ilk öyle bir şey geldiği için yazdım

Ekli dosyayı görüntüle 28820

Dün için

Kod:

İki gün öncesi için

Kod:
Birde bu formülde iki gün öncesinin tarihinde hafta sonlarını da veriyor hocam hem dünün tarihinde hem de iki gün öncesinin tarihinde hafta sonları yazılmaması lazım. Bu konuyu hallettik ama yine de bilgi amaçlı yazdım hocam. Şu an sadece tatil günlerinin çıkarılması kaldı.

İki gün önceki tarihi, hafta sonlarını çıkararak bulmak için şu formülü kullanabilirsiniz:
Kod:

Dünün tarihini, hafta sonlarını hariç tutarak bulmak için:

Kod:

Ekli dosyalar

• 1VE2GÜNÖNCESİ.xlsx
    10.1 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri