• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dinamik Liste Birleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

rb2344

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
ekte sunduğum excel çalışmasında, evci sayfasında, cumartesi tablosuna, liste sayfasındaki cuma ve cumartesi tablolarını birleştirmek istiyorum. listeler dinamik ve veri sayfasındaki değişiklikler evci sayfasına da yansıyacak.

Ekli dosyalar

• LİSTE.xlsm
    30.2 KB · Gösterim: 8
Örneğin Liste sayfasında L sütunundaki formülleri silin, L2 hücresine
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Formülünü yazın, PAZAR'a ait kişiler gelecektir

liste sayfasındaki cuma sütununda bulunan tüm isimleri evci sayfasındaki cumartesi listesine eklemiş. cumartesi listesini altında cuma listesi oluşuyor yani. ayrıca cuma gidip pazar dönenleri de cumartesi listesine ekliyor

Hata veren formülün düzgün hali
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
2021Excel de DÜŞEYYIĞ fonksiyonu varsa
Kod:

Çözüm
Formülü yazdığınız hücrenin alt tarafındaki tüm hücreler boş olmalı

iki formüllüde #6 nolu mesajda kopyalayarak denedim sorun olmadı, düzgün çalışıyor.
Benim versiyon 2013, Türkçe OneDriver da deniyorum.
Sizin dosyanızda fonksiyon isimleri İngilizce mi?

Niye dizi formülüne dönüştürmüşsünüz, L2 hücresine yazınca aşağı doğru listeyi vermesi lazım.

=_xlfn._xlws.FILTER(VERİ!H3:H100;VERİ!H3:H100<>"")
Kırmızı kısmı dikkate almazsak dosyanızda niye FİLTER

Niye dizi formülüne dönüştürmüşsünüz, L2 hücresine yazınca aşağı doğru listeyi vermesi lazım.
chatgpt yardımıyla formülleri yazdım :) benim niyetim, evci sayfasında cumartesi sütununa, liste sayfasındaki cuma ve cumartesi listelerini birleştirmek

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri