• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Dilimleyicide seçime göre istenileni listeleme

• Konuyu Başlatan apeks64
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Gösterim : 770
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

apeks64

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
10
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar eklediğim çalışma kitabında(RAPOR_iLAÇ_CIKIS.xlsx), Sayfa 2 de "h-ı" sütununda Safya 1 deki verilerden gelen bir liste oluşuyor. İstediğim kısaca şu;
Sayfa 2 deki dilimleyicilerde 5. Kat ve ardından parti numarası seçildiğinde ilaç sayılarını parti numarasına göre güncellesin. Şu anda olan şu ;sırayla; 5 .Kat seçildiğinde parti no 239673 de toplam 6 adet "RODINAC 75MG 10 AMPUL" istenmiş, 239665 nolu partide de 6 adet "RODINAC 75MG 10 AMPUL" istenimş 1 adet de başka bir partide istenmiş toplam 13 adet. Ama ben herhangi bir parti seçildiğinde sadece o partideki sayıları görmek istiyorum Umarım anlatabilmişimdir. Şimdidden teşekkür ederim.
( Ben belki yine lazım olabilir diye bu verilerin çekildiği Kitap1.xlsx adındaki dosyayı da ekliyorum)

Ekli dosyalar

• RAPOR_iLAÇ_CIKIS.xlsx
    82.6 KB · Gösterim: 9
  • Kitap1.xlsx
    116 KB · Gösterim: 5
  • makro.xlsm
    17.4 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Merhaba , RAPOR dosyasında belirttiğiniz filtrelemeyi yapamadım ,"239673" değeri gelmedi. Belki benim hatamdır.
Direkt Kitap1 dosyasında veriyi TABLO biçimine çevirip dilimleyicileri ekleyerek deneme yaptım.
Belki diğer dosya için fikir verir.

1683133520488.png
Konu 140 kere gösterilmiş ama bir kişi bile cevap yazmamış. Bu istediğim çok mu zor bişey yoksa, ben mi anlatamadım ya da başka bişey mi?

Merhaba , RAPOR dosyasında belirttiğiniz filtrelemeyi yapamadım ,"239673" değeri gelmedi. Belki benim hatamdır.
Direkt Kitap1 dosyasında veriyi TABLO biçimine çevirip dilimleyicileri ekleyerek deneme yaptım.
Belki diğer dosya için fikir verir.

1683133520488.png

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri