• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü değişken sayılarda yüzde bulma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Alırıza_pekbilir

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalarım
aranıza yeni katıldım benim sorum şu yaklaşık maliyetim ihale bedelinin altında ise çıkan farkın yüzdesini %132 gibi yazması. ama 32 yazıyor. yaklaşık maliyetim fazla ise sıkıntı yok 32 yazabilir.

Ekli dosyalar

• YÜZDE HESAPLAMA.xlsx
    10.7 KB · Gösterim: 6
Merhaba ekteki dosyayı inceleyin yapmak istediğiniz böyle birşey mi ?

Ekli dosyalar

• YÜZDE HESAPLAMA.xlsx
    11 KB · Gösterim: 6
Merhaba ekteki dosyayı inceleyin yapmak istediğiniz böyle birşey mi ?
Yardımınız için tepşekkür ederim ancak benden kaynaklı yanlış bilgi sunulmuş size. esas yapmak istediğimi asıl dosyamı paylaşarak aşağı ya yazıyorum. 1. Kısım için yaklaşık maliyetim 1 kısım için ihale bedelimin altında ise yan hücrede artış oranını % olarak getirsin ancak yaklaşık maliyetim ihale bedelimin üstünde ise kırım oranını getirsin. tam olarak anlatabildim sanıyorum

Ekli dosyalar

• ŞUBE MÜDÜRLERİ ÇALIŞMA ......xlsm
    68.9 KB · Gösterim: 9
merhabalar
ASP.net:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
formülü yazıp hücre biçimlendirmeden / yüzde oranı seçilirse işiniz görülürmü acaba

I80 hücresine aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri