• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Değer,sayı üretme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

makroeko

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar,

Bir önceki sorumdaki Adnan beyin yardımcı olduğu sayı üretme işlemini başka yerlere yapmaya çalıştım ama doğrusu beceremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Test raporu Türkçe sayfasında,P32 ve P35 deki formülün aynısını uygulayacağız ve karşılık gelecek sütunları aynı renklendirdiğim hücrelere uygulamak istiyorum.İşlem şu;
1.sorum:
H sütunu sadece AA sütunundaki değerleri alabilir.
Formülü F sütununa uygulayacağız.
F sütununda üretilecek değerlerin alt ve üst limitleri AB ve AC sütunlarındaki değerlerdir.

2.sorum:
Diğer formül de N sütununa uygulanacak
O sütunu sadece AE sütunundaki değerleri alabilir.
N sütununda üretilecek değerlerin alt ve üst limitleri AF ve AG sütunlarındaki değerlerdir.
Hatta daha sonra değer ekleme ihtimaline karşı listeyi uzun tutarsak iyi olur.
Yardımlarınız için çok sağolun.

Ekli dosyalar

• 201_NYY (2).xlsm
    627.4 KB · Gösterim: 4
F Sütunu formul
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

F Sütunu formul
=EĞERHATA(S_SAYI_ÜRET()*(DÜŞEYARA(H12;$AB$5:$AC$40;2)-DÜŞEYARA(H12;$AB$5:$AC$40;1))+DÜŞEYARA(H12;$AB$5:$AC$40;1);"")
Formülü uyguladığımda ALT LİMİTİN ALTINDA değerler çıkıyor.
Örneğin alt limit 0,60 ise 0,55 çıkıyor.Oysa,
Alt limit ile üst limit arasında değerler çıksın istiyorum.Sizden ricam bi kontrol etmeniz mümkünmü.

F12 formülü:
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
N12 formülü:
C++:

F12 formülü:
C++:
N12 formülü:
C++:
Sayın ubak,
F12 çalışıyor, ama N12 çalışmıyor.Formüllerde oynama yaptım ama yine de daha düşük değerler çıkıyor.AF ve AG sütunlarındaki min-max değerler arasında değerler üretilmesini rica ediyorum.

tablonuzu inceleyin aranılan aralıkta değer mevcut değil en yakını alıyor

tablonuzu inceleyin aranılan aralıkta değer mevcut değil en yakını alıyor
Adnan bey,tabloyu inceledim ve bir çok farklı kabloyu seçtim,yine de istediğim değerler çıkmıyor.
O12 hücresinde istedimiz değer doğru çıkıyor
Hatta alt limit ve üst limit değerleri ters çevirdim yine olmadı.
Yöntem F12 ile birebir aynı neden olmadı anlamadım.

Düşeyara formüllerini Tam Eşleşme olarak düzenledim. Buyurun:

F Sütunu
C++:
N Sütunu
C++:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri