• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü CSV Girdisinde 1. Satırda Geçersiz Sütun Sayısı Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Local

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
25
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Phpmyadminde verileri import etmeye çalışıyorum önce exceli farklı kaydetten Virgülle Ayrılmış Değerler Dosyası olarak kaydediyorum adımları tamamlayıp içe aktar dedikten sonra "CSV girdisinde 1. satırda geçersiz sütun sayısı."hatasını alıyorum.Daha önce buradan bu konu ile ilgili çözüm yapmıştık ama bu dosya farklı tekrar konu açmak zorunda kaldım.Dosyalarım ektedir.

Ekli dosyalar

• Liste 2.xlsx
    875.6 KB · Gösterim: 2
  • Liste 2.csv
    1.2 MB · Gösterim: 2
Çözüm
Export ettiğiniz dosyalar csv formatında olmadığı için import edilemiyor. Eğer python kullanıyorsanız aşağıda ki kodlarla csv ye dönüştürün. Uygun olan dosya ektedir.
Python:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Export ettiğiniz dosyalar csv formatında olmadığı için import edilemiyor. Eğer python kullanıyorsanız aşağıda ki kodlarla csv ye dönüştürün. Uygun olan dosya ektedir.
Python:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Liste2.csv
    484.5 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Teşekkürler .O zaman ana dosyayımı CSV yapacağız hocam ben ana dosyayı açıp csv olarak kaydet diyorum ,doğrumudur acaba

Excel hatalı olarak csv kaydediyor. Online çeviri siteleri mevcut fakat utf-8 formatında çevirmiyorlar. Size yazdığım python kodları bu iş için gayet kullanışlı

Tamam bana gönderdiğiniz ekteki dosyayı kullanacağım .

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri