• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Countif Formülünde eksiklik

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
28
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba,
aşağıdaki formülü kullanarak farklı iki sayfadaki aynı kelimelerin hücrelerini renklendiriyorum. Ancak boş hücreleri de renklendiriyor(diğer sayfadaki boş hücrelerde eşleşiyor). Boş hücrelerin renklendirilmemesi için bu formülün düzenlenmesi konusunda yardımlarınız rica ederim.

=COUNTIF('Sheet1'!$O$4:O$53;P3)

Merhaba

Şu şekilde dener misiniz? Bakalım işe yarayacak mı?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

merhabalar
çok emin değilim ama ingilizce formüllerde ; (noktalı virgül ) yerine , (virgül) kullanılıyor diye duymuştum

*p3 hücresinde yazılan ile sheet1 o3:eek:53 arasında varmı onumu bulacak
*p3 de yazan değer sheet1 deki o3:eek:53 arasındaki hücrelerde eşleşince renklenecek tam anlamadım

Örnek dosya paylaşırsanız kontrol edelim.

Örnek dosya paylaşırsanız kontrol edelim.
örnek dosya oluşturdum, sadece sheet1 deki benzer isimler, sheet2de hücrelerinde sarı renkli olmalı ancak boş hücrelerde de sarı renkler çıkıyor. Bir yerde hata yapıyorum sanırım.

Ekli dosyalar

• RENKLENDIRME.xlsx
    11.6 KB · Gösterim: 3
Kopyalama sırasında formül bozulmuş gözüküyor.

1690890738393.png

merhaba kontrol edermisiniz

Ekli dosyalar

• RENKLENDIRME.xlsx
    12.2 KB · Gösterim: 1
önceki dosya hatalı olmuş, tekrar yüklüyorum.
şimdi benim kullandığım alan "sheet2", burada yer alan hücrelerde isimler yazılı. bu isimler eğer "sheet1"(toplam 21 hücre var, bir kısmı boş ancak bu hücrelerdeki isimler her gün değişebiliyor, bu nedenle bazen boş, bazen dolu olabiliyor) de varsa sheet2 deki hücre sarı renge dönecek, yoksa beyaz kalacak. ancak benim dosyamda bazı boş hücrelerde sarı renge dönüyor.

Ekli dosyalar

• RENKLENDIRME.xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 1
kontrol edermisiniz
h10 ve j10 hücrelerinde boşluk karakteri bulunuyor ondan dolayı dolgu atıyor
h10 ve j10 hücrelerindeki veriyi silince düzeliyor

Ekli dosyalar

• RENKLENDIRME (1).xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri