• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Combobox tan seçilen değere göre listboxta filtreleme hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
814
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba üstadlar,

Anasayfa da bulunan ürün adı bölümünden seçtiğim değere göre listboxta o değer varsa, altındaki listboxta alış/satış olarak yaptığım kayıtlarda filtreleme yapıp sadece seçilen ürün adıyla alakalı kayıtlar listelensin istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Saygılar.

1.jpg

Ekli dosyalar

• STOK TAKİP YENİ.xlsm
    294.7 KB · Gösterim: 24
Çözüm
Merhaba

Bu şekilde bir şey yapmak istiyorsunuz sanırım.

Çalışma şekli:
"Veriyi Listele" dediğinizde "Ürün adı" boşsa tüm kayıtlar listelenecek. Boş değilse seçili olan "Ürün adı" na göre kayıtlar listelenecek.
Merhaba

Kontrol eder misiniz? İstediğiniz böyle bir şey mi?

Çalışma şekli:
"Ürün adı" seçildiğinde, seçili olan ürüne ait kayıtlar gelecek.

Ekli dosyalar

• A-STOK TAKİP YENİ.xlsm
    293.6 KB · Gösterim: 16
Merhaba

Kontrol eder misiniz? İstediğiniz böyle bir şey mi?

"Ürün adı" seçildiğinde, seçili olan ürüne ait kayıtlar gelecek.
Ellerinize sağlık. Tam olarak mantıken bu şekilde.

Boşsa yukarıda seçilen tarih aralığındaki verinin tamamını listboxa nasıl nasıl aldırırım?

Son düzenleme:
Merhaba

Çalışma şekli:
"Veriyi Listele" dediğinizde "Ürün adı" boşsa tüm kayıtlar listelenecek. Boş değilse seçili olan "Ürün adı" na göre kayıtlar listelenecek.

Ekli dosyalar

• A-STOK TAKİP YENİ v2.xlsm
    294.6 KB · Gösterim: 33
Çözüm
Merhaba

Çalışma şekli:
@Ahmet hocam,

Ürün adı seçildiğinde ilk mesajınızdaki gibi o ürüne ait kayıtlar listelenecek. Buraya kadar tamam.

Ürün adı silinince yukarıdaki tarih aralığındaki veriyi tekrardan listeletmek istiyorum.

@Ahmet hocam,

Ürün adı seçildiğinde ilk mesajınızdaki gibi o ürüne ait kayıtlar listelenecek. Buraya kadar tamam.

Ürün adı silinince yukarıdaki tarih aralığındaki veriyi tekrardan listeletmek istiyorum.

@Ahmet hocam,

Ürün adına yapamayacağım ben bunu. Sebebi ise listeden kayıt güncelle sil v.s. işlemler yapıyorum. Bu şekilde olunca hepsi hatalı işlem yapıyor. Soldaki ürün listesinin bulunduğu listbox ın çift tıklama olayına eklemem lazım diye düşünüyorum.

İlk yaptığım değişiklik, programın genel yapısına ters düşebilir. Fakat, 2. dosyada yapmış olduğum değişikliğin, programın çalışmasında bir sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri