• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ComboBox listesini alfabetik sıraya sokmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

mediterranean

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba, örnek dosya yükledim ama, şöyle sayfa adı farklı, liste sürekli değişiyor. A2'den başlıyor A1600 küsura kadar gidiyor. Bana alfabetik sırayla gösterebilir mi.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    19.7 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Anladığım kadarıyla sizin için listenizin alfabetik sırada olması yeterli. ComboBox listede ne varsa onu gösterecektir. Ben sizin örnek dosyanıza göre yazayım. Siz değiştirin. Hücre sayısı değişiyor demişsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodu, userform kod bölümüne yapıştırın. Sayfa adı "TEST" onu değiştirin. Satır kaçta bitecekse A1600 falan. A15'değiştirin. Siz her kapatıp açtığınızda A2:A1600 küsur alfabetik sıraya girer.
Kolay gelsin.
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Anladığım kadarıyla sizin için listenizin alfabetik sırada olması yeterli. ComboBox listede ne varsa onu gösterecektir. Ben sizin örnek dosyanıza göre yazayım. Siz değiştirin. Hücre sayısı değişiyor demişsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu kodu, userform kod bölümüne yapıştırın. Sayfa adı "TEST" onu değiştirin. Satır kaçta bitecekse A1600 falan. A15'değiştirin. Siz her kapatıp açtığınızda A2:A1600 küsur alfabetik sıraya girer.
Kolay gelsin.

Çözüm

Kod:

Kolay gelsin.
Hocam, tam istediğim gibi oldu, çok teşekkür ederim.

Rica ederim. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Başka sorunuz olursa konu açınız, çözüm bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Konuyu okuyanlar

Geri