• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü ComboBox ile seçileni Listwiew e süz ve Yazdır

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
83
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese hayırlı akşamlar sayın üstat hocalarımdan gene yardım talebinde bulunmak istiyorum.
Sorunum şöyle:

Veriler sayfası S sütundan alacağı verileri FrmGenelListe de ComboBox2 ye çeksin ve ComboBox2 den seçilen duruma göre Listviewi süzsün, süzülenleride DURUM YAZDIR butonu ile yazdırmak.

Benzer durumda aynısınıda Veriler sayfası U sütundan alacağı verileri FrmGenelListe de ComboBox3 e çeksin ve ComboBox3 den seçilen duruma göre Listviewi süzsün, süzülenleride DURUM YAZDIR butonu ile yazdırmak istiyorum.

Burada her iki combox ın görevi birbirinden bağımsız yani hangisinden seçilmişse onu yazdırsın.

Ekli dosyalar

• deneme.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 4
  • 004.png
    004.png
    364.1 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Hocam emeğine sağlık hallettim evet yazarken gözden kaçmış.
2. ve tek sorun kaldı. Bu Combodan seçim yapılanı yazdırma. (DURUM YAZDIR)
Tüm Liste yazdırıyor fakat süzdüğümüz veriyi yazdır kodları ekleyebilirmiyiz. yada Aktar sayfasına ekleyerek mi yazdırmalıyız.
Yazdır işinide halledersek tamam olucak hocam. Aratmalarda tüm liste yazdır var hep
Rica ederim.
Bencede Aktar sayfasına Listviewdekileri aktarılıp yazdırılması gerek zaten yazdırma kodu tek satır olması gerek.
Aktarma işlemini yapabilirsini bence.Yazdırma koduda yanlış yazmazsam sayfaadı.printout gibi bir şeydi yada printpreview gibi.
Merhaba.

Sayın okinava14 bu şekilde ihtiyacınız olan uygulamayı yaptırmak yerine, Excel öğrenmek adına sorular sorup kendi uygulamanızı kendiniz yapmanız çok daha keyifli ve eğitici olacağını düşünüyorum.

İleride yeni bir şey yapmak istediğinizde yada bir sorunla karşılaştığınızda bilgi birikim ve notlarınıza bakarak kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

Öğrenmek adına sorulan sorulara çok daha detaylı ve açıklamalı cevaplar vererek yardımcı olmaktan çok keyif alıyorum. Bu türden sorulara da zaman zaman cevap veriyorum ama hiç keyifli olmuyor. Yine de vakit bulursam bu soruya da cevap vermeye çalışacağım.

Sadece kendi görüşümü belirtmek istedim. Saygılar.

Hocam haklısınız bende zaten yapamadığım yada ilk defa ihtiyacım olduğunda yardımlarınızı istiyorum. Bu esnada da hem arşivliyor hem de öğrenmeye çalışıyorum. Sizlerin temeli olduğundan basit gelebilir ama ben yardım ala ala ve boz yap mantığı ile öğrenmeye çalışıyorum. Hiç eğitim almadım sadece kendi mantığımla anlamaya çalışıyorum. Elimden bu kadar geliyor hocam üzgünüm.
Yardımlarınıza minnetle şükranlarımı sunuyorum.

Merhaba.
En basit olarak resimdeki gibi combolara alırsınız.

Screenshot 2024-08-27 035956.png

Combobox2 için resimdeki gibi yapın ben sadece bazı yerlere eklemeler yaptım kodunuza ve bir satırı sildim(Set ws = syf)
Arama için harf duyarlılığı eklemedim onu eklersiniz isterseniz Ucase yada Lcase yada başka yöntemle.
Combobox3 içinde aynı yöntemi uygularsınız.

1.png

Sub Lvcontrol() içindeki dögüyü resimdeki gibi ayarlayın tek olayı için.

2.png

Hocam 6. mesajdaki kodda Nesne gerekli hatası verdi.

Ekli dosyalar

• 5.png
    5.png
    409 KB · Gösterim: 4
  • deneme.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 2
Tüm Liste yazdırıyor fakat süzdüğümüz veriyi yazdır kodları ekleyebilirmiyiz. yada Aktar sayfasına ekleyerek mi yazdırmalıyız.
Yazdır işinide halledersek tamam olucak hocam. Aratmalarda tüm liste yazdır var hep

Rica ederim.
Bencede Aktar sayfasına Listviewdekileri aktarılıp yazdırılması gerek zaten yazdırma kodu tek satır olması gerek.
Aktarma işlemini yapabilirsini bence.Yazdırma koduda yanlış yazmazsam sayfaadı.printout gibi bir şeydi yada printpreview gibi.

Çözüm
Tamamdır hocam emeğine yüreğine sağlık. Takılırsam yeni konu açarım konu kilit.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri