• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Combobox değerine göre Userform'a sayfa verileri çekme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
74
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese kolay gelsin arkadaşlar benzerini bulamadığım bir kodla derdim var çaresini arıyorum derdim şöyle:

Frm_Veriler formunda ComboBox2 içinde seçilen yıla göre ilgili sayfanın B18:J18 satırını ilgili TextBoxlara getirmesini ve Listview1' e de çekilen sayfanın verileri yani A5:J5 den A18:J18 aralığını getirsin.
Eğer istenilen sayfa yok ise (Henüz yıl gelmemiş yani) "İlgili yılların verilerine ulaşılamadı." Uyarısı verilsin.

Örneğin: Yıl olarak 2022 seçtik ise Bil2022 sayfasının verilerini getirsin.
Öncelik Form çalıştığında ise daima başlangıç sayfası olarak bu yıl verileri gelecek Yani EvrkBilanco sayfası
her açılışta görünecek.

Ayları yaptım ama yıllarda sonuç alamıyorum.
Yardım edebilecek üstat hocalarımın yardımlarını rica ediyorum.
Resim ve form ekte:

Ekli dosyalar

• resim_2024-07-07_182054650.png
    resim_2024-07-07_182054650.png
    204.1 KB · Gösterim: 17
  • dene.xlsm
    379.4 KB · Gösterim: 11
ilk verdiğim kod yerine alttakini deneyin listview içinde geçerli.
Listviewe veri alma kodları zaten Listele sub içinde varmış ordan aldım.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
ilk verdiğim kod yerine alttakini deneyin listview içinde geçerli.
Listviewe veri alma kodları zaten Listele sub içinde varmış ordan aldım.
Hocam emeğinize klavyenize sağlık. Tamam sanki sorun yok son verdiğinizi uyguladım. Fakat bir şey takıldı aklıma:

PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

bu bende ki kodları silecekmiyiz. yoksa kalsınmı?

Tamam hocam silmeyecekmişim denedim. Sorun yok silince başlangıç da veriler gelmiyor. Emeğine yüreğine sağlık.

Rica ederim.Aslında mantıken Listele kodlarını her yerde aynısını yazmaya gerek yok ama kafanız karışır diye diye yapmadım.
Sayfa yapılar aynı olunca Listele(sayfaAd) gibi parametre ile sayfa adını gönderip son yazdığım koddaki listview yetinede listele(syf) gibi çağırılırdı :)Tabi kontrollerden dolayı önce listview temizleme kodu eklenirdi.
Birazdan dediklerimi yapıp resim atarım daha iyi anlarsınız.

Neyse hocam dediğim parametre olayını onutum.Dosyaya baktım zaten iki yerde kullanılacak ve Listele Userfom içindeymiş ve modül içine vs.. alınacakmış.
Ayrıca evrakkayıt formundakş kodları inceleseydiniz orda sayfa varmı diye function yazılmış o da uygulanırdı ama yazdığım kodda aynısı gibi zaten.
Yani combodan seçilene göre sayfa yoksa hata verirse sayfa yok demek olduğunda on error resume next ve on error goto 0 kodlarnı ekleyip is nothing ilede nihayete erdirdik.
Kolay gelsin.

Merhaba, dün dosyayı hazırlamıştım ama paylaşma fırsatı olmadı :) hazırlamışken alternatif olarak bir kenarda dursun.

Ekli dosyalar

• dene.xlsm
    392.5 KB · Gösterim: 6
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri