• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Collection ile bu buton olayında butona iki kere tıklanması!!!!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
4,517
Excel V
Office 2024 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.
Konu başlığı biraz garip oldu ama ekteki collection olanı açınca gifteki gibi Giriş butona tıklayınca ve önizmeye tıklayınca sanki butona iki kere tıklanıyor ve diğer dosyada redim preserve ile yapılan var orda sorun yok.Sadece userform içindeki kodlar farklı.
Collection ve redim preserve ile class olayları var.Ayrıca dictionary ile denedim ordada aynı hata.
Kısaca neden colllection ile dediğim çift tıklama gibi olay oluyor ve çözüm nedir?
Saygılar.

1.gif

Ekli dosyalar

• popup Menü Collection.xlsb
    63.1 KB · Gösterim: 7
  • popup Menü Redim preserve.xlsb
    62.5 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Galiba çözülmeyecek heralde class ile alakalı durum.
Bende zaten yeni örnek yaptım ve daha basit ve anlaşılır oldu kendimde kullanacağım.
Belki işine yarayan olursa diye yaptığım dosyayıda ekledim.

Kısaca dosyada popup menü buton yada benzeri nesnenin alt solunda çıkıyor normalde farenin olduğu yerden çıkıyordu bana kullanışlı gelmediği için Api kod bulmuştum onunla ayarladım birazda mantık kullanarak.

Not:Düzenlendi 28.07.2024 14:50
Galiba çözülmeyecek heralde class ile alakalı durum.
Bende zaten yeni örnek yaptım ve daha basit ve anlaşılır oldu kendimde kullanacağım.
Belki işine yarayan olursa diye yaptığım dosyayıda ekledim.

Kısaca dosyada popup menü buton yada benzeri nesnenin alt solunda çıkıyor normalde farenin olduğu yerden çıkıyordu bana kullanışlı gelmediği için Api kod bulmuştum onunla ayarladım birazda mantık kullanarak.

Not:Düzenlendi 28.07.2024 14:50

Ekli dosyalar

• popup Menü Userform(CommandBar) En önemlisi Class ile.xlsb
    57.9 KB · Gösterim: 3
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri