• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çoktan seçmeli hücreyle tablo doldurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ardaanil61

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Bir tablo hazırlamaktayım. Amacım haftalık satış ve haftalık pazardaki payı, çoktan seçmeli hücreyi seçince dökümünü vermesi.

Örneğin, çoktan seçmeli hücrede, Türkiye'yi seçeceğim, ve Başka bir sayfadaki veriyi çekecek;
-ANASAYFA sekmesindeki B2 hücresine, ''Türkiye''yi seçince,
-----DATA sayfasındaki C3'ü, ANASAYFA sayfasındaki D5'e gelecek.
-----DATA sayfasındaki D3'ü, ANASAYFA sayfasındaki F5'e gelecek gibi bir formül.

Düşeyara ile beceremedim. İndes ile de olmadı. Başka yapabilme yolu var mıdır?

Teşekkür ederim.

Çözüm
D4 hücresi için şöyle yapabiirsiniz. sanırım tablonuzdaki diğer hücreleri de referans hücreleri değiştirerek bu şekilde doldurabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alternatif olarak 2021 versiyonuna sahip olduğunuz için çaprazara işleviyle de bulabilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kusura bakmayın...

Şimdi örnek dosyayı yükledim.

ANASAYFA'daki B2 karesine seçtiğim yerin bilgilerini, DATA sayfasından çekerek, bulunduğu alana bilgileri toplamak istiyorum.

Yani Anasayfa'da B2'ye NATİONAL seçince; Data sayfasındaki E3, ANASAYFA'da D4'e; Data sayfasındaki E5, ANASAYFA'da D7' gelsin;
Yine İZMİR seçince de; Data sayfasındaki E17, Anasayfa'da D4 gelsin gibi...

Bir iki hücreyi yapabilirsek gerisi zaten toparlarım...

yardımlarını için şimdiden çok kez teşekkür ediyorum...

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası (2).xlsx
    26.2 KB · Gösterim: 7
D4 hücresi için şöyle yapabiirsiniz. sanırım tablonuzdaki diğer hücreleri de referans hücreleri değiştirerek bu şekilde doldurabilirsiniz.

Kod:

Alternatif olarak 2021 versiyonuna sahip olduğunuz için çaprazara işleviyle de bulabilirsiniz.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri