• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çoklu Seçenekle Toplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
100
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlarım,

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

formülü ile CAM MALZEMELERİ sayfası G sütunu sarı dolgu ile belirttiğim hücrelere çarpımların toplamını almak istiyorum ama formülü ayarlayamadım. Para birimlerinin olduğu sütundaki veri ile W sütunundaki brimleri çarpmak istiyorum yani hangi para birimi hangisiyse onu seçerek çarpması gerekiyor. Formülü diğer sütunlara kopyalanacak şekilde düzenlemeniz rica olunur.
Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

• SATIN ALMA.XLSX
    76.7 KB · Gösterim: 3
Çözüm
formül doğru fakat
hesaplamasının sebebi
d8 ile e8 hücresinin birleştirilmiş olmasıdır.
d8 ile e8 hücresi birleştirilerek. hücre değeri sağda görünecek şekilde ayarlanmıştır.
birleştirilen hücrelerin içeriği en sol ve en üst hücrede saklanır diğer hücreleri excel otomatik olarak boşaltır. yani boş veya sıfır olarak görünür.
birleştirilmiş hücre parçalanınca d8 de saklandığı görünmektedir.
şayet d8 ve e8 hücreleri 1140 değerine eşit ise birleştirmeyi kaldırarak 1140 değeri iki hücreye de girilmelidir.
yok eğer e8' e ait ise parçalandıktan sonra d8 deki hücre silinerek e8 e 1140 değeri girilmelidir.

diğer birleştirilen hücrelerde de bu mevcuttur.

durumu düzelterek ekledim.
dener misiniz.
teşekkür ederim Sn. Ortak_Akıl
işlem çalışmıyor şöyleki; G9 toplamındaki işlemde euro ile işlem yapılacağı için C8,E8,E9 ve W3 hücreleriyle işlem yapması gerekiyor.

formül doğru fakat
hesaplamasının sebebi
d8 ile e8 hücresinin birleştirilmiş olmasıdır.
d8 ile e8 hücresi birleştirilerek. hücre değeri sağda görünecek şekilde ayarlanmıştır.
birleştirilen hücrelerin içeriği en sol ve en üst hücrede saklanır diğer hücreleri excel otomatik olarak boşaltır. yani boş veya sıfır olarak görünür.
birleştirilmiş hücre parçalanınca d8 de saklandığı görünmektedir.
şayet d8 ve e8 hücreleri 1140 değerine eşit ise birleştirmeyi kaldırarak 1140 değeri iki hücreye de girilmelidir.
yok eğer e8' e ait ise parçalandıktan sonra d8 deki hücre silinerek e8 e 1140 değeri girilmelidir.

diğer birleştirilen hücrelerde de bu mevcuttur.

durumu düzelterek ekledim.
dener misiniz.

Ekli dosyalar

• SATIN ALMA.XLSX
    76.2 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Yardımınız için teşekkür ederim ancak;

11 ve 15. satırdaki formüller çalışmamaktadır. Yardımcı olabilir misiniz

teşekkür ederim Ortak_Akıl hocam,

emeğinize sağlık. O satılar birleşik olduğu için çalışmıyormuş. Saygılar selamlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri