• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çoklu koşula göre farklı sayfalardaki verileri eşleştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

DataMaestro

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
69
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Uzman arkadaşlar,

Ekteki çalışma kitabı "PARAMETRE" ve "DATABASE" isimli sayfalardan oluşmaktadır.
"PARAMETRE" sayfasındaki satır ve sütunları ölçüt aralığı kullanarak, "DATABASE" sayfasının "M" sütununda veri eşleştireceğim.
Kısaca ifade edecek olursak, Kim?, Hangi tarihte?, Hangi odayı temizlemiş? sorusunun yanıtını bulmaya çalışıyorum.
"DATABASE" sayfasındaki veriler farklı bir kaynaktan alınırken, "PARAMETRE" sayfasındaki tablo verileri manuel oluşturulmaktadır.
DİZİ formülü ile istenileni sağlayabiliyorum. Ancak, Özellikle "Database" sayfasındaki veriler 50.000 satırın üzerine çıkabilmektedir. Bu sebep ile konuya henüz makrolu bir çözüm üretemedim.
Konuya hakim arkadaşların benim için çok değerli olan yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• Veri Eşleştirme.xlsx
    38.5 KB · Gösterim: 20
Merhaba Ali bey,

Böyle bir şey mümkün değil. Bu durumda manuel çalışılan "PARAMETRE" sayfasında hata yapıldığı anlamına gelir.
Bu durumda mesaj almak mümkün müdür?

Saygılarımla,

Aşağıdaki Formülü Database!m2 hücresine yapıştırıp aşağıya kopyalayın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
(Alanları gerçek verilerinize uyarlayın.)

Çözüm
Sayın Suskun,

Konuya gösterdiğiniz ilgi ve yardım için size çok teşekkür ederim.
ALLAH sizden razı olsun.

Saygılarımla,

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri