• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çeki listesi için otomatik sıra numarası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

FCom

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar,
Yardımınıza ihtiyacım var,
Bir çeki listesi hazırlamak istiyorum.

Örneğin;

B Sütunu sıra numarası kısmı olsun, C sütunu da ürün ismi olsun.
C3 hücresine bir veri girildiğinde B3 hücresinin üst satırı yada C2 hücresi boş olduğu için 1 den başlayarak otomatik sıra numarası versin.
C4 hücresine bir veri girildiğinde B4 hücresine üst satırı yada C3 Hücresi dolu olduğu için 2 yazsın.

hangisi kolay olursa, fark etmez

C5 i boş bırakıp bir satır aşağıya, C6 hücresine geçtiğimde B6 ya tekrar 1 den başlayarak sıra numarası versin.

bunu formülle yapmak istiyorum,
yardımcı olursanız sevinirim .

Çözüm
Merhabalar Sn. Caylak hocamızın da belirttiği gibi örnek excel dosyası yüklenip olması gereken sonuçların da manuel yazılmış hali dosyada belirtilirken sorununuz daha anlaşılır olur.. Ama yine de ekli görseldeki formülü deneyiniz.

Screenshot_20230403_182058_Microsoft 365 (Office).jpg
Merhabalar Sn. Caylak hocamızın da belirttiği gibi örnek excel dosyası yüklenip olması gereken sonuçların da manuel yazılmış hali dosyada belirtilirken sorununuz daha anlaşılır olur.. Ama yine de ekli görseldeki formülü deneyiniz.

Screenshot_20230403_182058_Microsoft 365 (Office).jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm

Sayın VetExc, desteğin için çok teşekkür ederim. Tam olarak aradığım şey budur. Görseldeki gibi kod kısmına bir barkod nosu giriyorum, senin verdiğin formül ile sıra numarası işi direkt olarak çözüldü. Talebimi gayet açık anlattığımı düşünerek dosya paylaşma gereği duymamıştım, yoksa birşeyi saklayıp gizlediğimizden değil yanlış anlaşılmasın. Forumda da yeniyiz alışacağız inşallah.
Tekrar teşekkürler, ÇÖZÜLDÜ - FIXED
1680601346462.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri