• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Cari Borç-Alacak Yaşlandırma Raporu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

umit1907

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Ekte bir cari borç alacak yaşlandırma raporu var fakat formüllerden dolayı çok kasılıyor. Nasıl bir çözüm üretebiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Borç-Alacak Yaşlandırma.xlsm
    407.7 KB · Gösterim: 84
Merhaba,
Vadesi geçmiş ve ödemesi alınmamış faturaların yaşlandırılması yapılır ama örnek olarak dosyada tüm kesilen faturalar yaşlandırıldı.

Ekli dosyalar

279.6 KB · Gösterim: 77
Merhabalar,
Örnek dosyada logoda aldığım muavini direk yapıştırıyorum o ödemelere göre ödemeyi düşüp yaşlandırmayı yapıyor. programdan direk ödeme düşülmüş bir muavin alamadığımız için bu yola başvurduk.

Merhaba.

Dosyanız ektedir.

Muavin ve Rapor sayfasındaki formuller olmadan yapılan çalışma.

Ekli dosyalar

198.1 KB · Gösterim: 115
Çözüm
#2 Nolu mesajdaki dosyayı güncelledim. Yanlışlıkla düzenlediğim değil soru dosyasını yüklemişim.

Merhaba.

Dosyanız ektedir.

Muavin ve Rapor sayfasındaki formuller olmadan yapılan çalışma.
merhaba. Bir çalışma yapmak istiyorum fakat yapamadım. Şirkette oralama bir vade örneğin 60 gün... 31 Aralık tarihi itbirariyle 120 Alıcıları hesabında gözüken bakiye geçmişe doğru hangi aylarda oluşmuş muavin den çekip eğer bakiye Aralık ve Kasım aylarında oluşmuşsa.. oluşan kısmını vadesi geçmeyene atılmasını istiyorum. çünkü ortalama vade 60 belirledik.. Ekim de oluşmuşsa. .ekim ayında oluşan bakiyeleri vadesi 30 gün geçene atılmasın.. bu şekilde 30 ar gün şeklined gidip veri seti oluşturuyorulsun. Daha önce burada paylaşılan dosya da örneğin tüm firmalar için 60 gün belirledik. 31.12 den geriye doğru oluşan60 güne kadarki bakiyeler vadesize . 60gün de geriye doğru 30-60 gün vade yapılabilinir mi????

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri