• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü çalışma sayfası hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

efeegec

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
excel 2016 da çalışma kitabının bir sayfasında formüller çalışmıyor. Diğer sayfalardaki formüller buradaki verilere bağlı olduğu için silemiyorum da. Bu sayfada yazdığım formül metin olarak kalıyor. Formüller-seçenekler-otomatik denedim. Hücre seçeneklerini sayı yada genel yaptım ama olmadı. Sorunu nasıl çözebilirim?

merhabalar

örnek dosyayı eklemeniz durumunda sorunun ne olduğu daha iyi anlaşılabilir

merhabalar

örnek dosyayı eklemeniz durumunda sorunun ne olduğu daha iyi anlaşılabilir
Çalışma kitabının diğer sayfalarında sorun yok, çok fazla veri ve formül olduğu için sadece sorunlu sayfayı ekledim. Sayfayı kopyalamayı da denedim ama sonuç başarılı olmadı.

Ekli dosyalar

• 1hdd.xlsx
    344.9 KB · Gösterim: 6
Sorun formüllerin görülmesinde değil, formül sonucunun sadece metin olarak kalması, sonuç vermemesi. Formül çalışmıyor sadece metinsel ifade olarak kalıyor. İlginize teşekkür ederim.
İlginçtirki önceki formüller sonuç verirken yeni formül girdiğimde sonuç vermiyor

Sorun formüllerin görülmesinde değil, formül sonucunun sadece metin olarak kalması, sonuç vermemesi. Formül çalışmıyor sadece metinsel ifade olarak kalıyor. İlginize teşekkür ederim.
Sayın efeegec sorununuz bittimi devam ediyor mu tam anlayamadım. Devam ediyorsa sorununuzun tam olarak ne olduğunu da anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı ve net olur musunuz ? Bazı formullerinizin içinde de #BAŞV! hataları var. Eğer sorununuz devam ediyorsa o #BAŞV! hatalarını düzelterek dosyayı yeniden göndermelisiniz. Çünkü dosyada ne yapmak istediğinizi siz biliyorsunuz.

Sayın efeegec sorununuz bittimi devam ediyor mu tam anlayamadım. Devam ediyorsa sorununuzun tam olarak ne olduğunu da anlayamadım. Biraz daha açıklayıcı ve net olur musunuz ? Bazı formullerinizin içinde de #BAŞV! hataları var. Eğer sorununuz devam ediyorsa o #BAŞV! hatalarını düzelterek dosyayı yeniden göndermelisiniz. Çünkü dosyada ne yapmak istediğinizi siz biliyorsunuz.
Sorun devam ediyor, çözüm bulamadım

Hatalı formül sorun değil, onları düzeltirim. Benim sorunum veri sütunları ile ilgili yeni bir formül yazdığımda ortaya çıkıyor.
Örneğin =YIL(BUGÜN()) formülünü bir hücreye yazmama rağmen formül sadece metin olarak kalıyor sonuç vermiyor.

Örneğin =YIL(BUGÜN()) formülünü bir hücreye yazmama rağmen formül sadece metin olarak kalıyor sonuç vermiyor.
Önceki formüller ise metin olarak görünüyor ama sonuç verdiğini o hücrelere yapılan başvurulardan ve formül denetiminden anlıyorum.

Ben buradan indirdiğim dosyanızda sizin örnek verdiğiniz =YIL(BUGÜN()) formülünü formülünü girdim. Gayet normal çalıştı. Bilgisayarınızdaki diğer çalışma kitaplarından herhangi birine =YIL(BUGÜN()) formülünü yazarak deneyin. Aynı sonucu alıyorsanız office programınızı bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden kurun.

Dosyanızda herhangi bir sıkıntı yok.
excel 2016 da çalışma kitabının bir sayfasında formüller çalışmıyor. Diğer sayfalardaki formüller buradaki verilere bağlı olduğu için silemiyorum da. Bu sayfada yazdığım formül metin olarak kalıyor. Formüller-seçenekler-otomatik denedim. Hücre seçeneklerini sayı yada genel yaptım ama olmadı. Sorunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• formüller.gif
    formüller.gif
    1.5 MB · Gösterim: 5
Sayın Miraga Hocamızın belirttiği gibi menüden formüller sekmesine girin ve formülleri göster seçeneğini kapatın ve sonuçlar göründüğünde dosyanızı kaydedin. Çalışmanızda formüller işlem yapmıyor değil hücrelerde sonuç yerine formüller gösteriliyor yeni formül girdiğinizde de hesaplama yapıyor. Dosyanız başka bir yerden kopyalandı ise özelliklerinden engellemesini de kaldırmayı ihmal etmeyin.

Dosyanızda herhangi bir sıkıntı yok.
aynı dosya benim bilgisayarımda yanıt vermiyor. Başka bilgisayarlarda da denedim, olmadı. Sadece bu sayfada ama. Benim kullandığım ofis programı AÖF ücretsiz idi. Mezun olduğum için üyeliğin sona erdiğine ve bazı uygulamaların kısıtlandığına dair bir mesaj gelmiş. Bundan kaynaklı olabilir mi?

aynı dosya benim bilgisayarımda yanıt vermiyor. Başka bilgisayarlarda da denedim, olmadı. Sadece bu sayfada ama. Benim kullandığım ofis programı AÖF ücretsiz idi. Mezun olduğum için üyeliğin sona erdiğine ve bazı uygulamaların kısıtlandığına dair bir mesaj gelmiş. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Olabilir
Evet bazı uygulamaların kısıtlandığı için hesaplama yapılamıyor olabilir. Office versiyon farkından olabilir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri