• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çalışma Kitabının Açılış Sayısını Yazdırmak ve Şifrelemek Hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
220
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli forum üyeleri yapmak istediğim şey excel çalışma kitabı her açıldığında, bunun sayısını gizli halde bulunan VERİ sayfasının C1 hücresine yazdırmak istiyorum. Yani ilk defa excel çalışma kitabını açtığımda C1 hücresine "1" yazacak. İkinci kez excel çalışma kitabını açtığımda 1 sayısına 1 ekleyip C1 hücresine 2 yazacak bu şekilde devam edecek. Ayrıca açılış sayısı 100 olduğunda açılışta msgbox ile şifre sormasını, yazılan şifre Veri sayfasının D sütununda bulunan şifrelerle eşleştiğinde giriş yapmasını ve eşleşen şifreyi D sütunundan silmesini (yani şifreler bir kullanımlık olacak), eşleşme olmadıysa excel çalışma kitabını kapatmasını nasıl sağlayabilirim. Bu konuda ki yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• deneme2.xlsm
    14.3 KB · Gösterim: 4
Ücretli bir yazılım yapmaya çalışıyorsunuz sanırım?

Ücretli bir yazılım yapmaya çalışıyorsunuz sanırım?
Ahmet bey aslında örnek bir çalışmam var bugünün tarihi ile benim yazdığım tarihi çıkartıp C1 hücresine yazıyor ve C1 hücresindeki sayı ne zaman eksiye düşerse o zaman benden şifre istiyor. Ancak bunda söyle bir sorunla karşılaşıyorum bilgisayarın sistem tarihi geriye alınınca bu sefer şifre istemiyor ve proğrama giriş yapıyor. Bunu çözemedim

Geri