Çözüldü Çalışma kitabı hk

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
bir çalışma kitabım var .her hafta gelen kargolar sayfa sayfa buraya işleniyor . ana sayfa kısmını ekledim ve şöyle bir çalışmaya ihtiyaç var ...
ana sayfa kısmında bir arama yer olacak ve isim yazdığım diğer çalışma sayfalarından o isme ait gelen bütün kitapları listeleyecek
bu çalışma kitabına her hafta bazen haftada 2 kez yeni çalışma sayfası ekleniyor onlar da aramada çıkması lazım nasıl yapılabilir

Çözüm
ana sayfada toplanan bilgileri manuel olarak FDB dosyasındaki listeye yapıştıracağız. Akşamda sorgulamayı yaparız yarın kullanırsınız. Bundan sonra Kayıt girişi için açılan form listeye ekleyecek liste sayfası tüm kayıtları kapsayacak. Dolayısıyla extra sayfa tutma ihtiyacı ortadan kalkacak raporlama sorgulama kolay olacak
sizin istediğiniz arama yapılması çok ama çok zor olabilir ama pc kasma yapabilir. tüm kayıtlar listede toplanır buna göre işlem yapılır. vt mantığı bunu gerektirir. Siz en iyisi eski sisteminizle devam edin

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
evet.ben bütün bu raporu arşivleyip herşeyi sıfırlayacam yıl sonunda

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
yazmayı unuttum kitap adını tam yazmak zorunda değilsin 3 karakter yazarsan bulur. Türkçe Büyük İ harfinde Aramada Büyük harf kullanmalısın.
temizle

Ekli dosyalar

• FDBYeni.xlsm
    516.1 KB · Gösterim: 4

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
çok güzel olmuş ellerinize sağlık, birkaç şey daha olsa çok iyi olur.çok fazla kitap listelendiğinde arama kısmında aşağı doğru fare ile inilebilir duyarlı güzel olur.+ kitabı ilk girişte de kullana bilirim değil mi? EĞER kullanılabilirse 2 zahmet daha vereceğim , birisi kitap adını hepsi büyük yazma ile her kelimenin baş harfini büyük yazma eklense forma orda hangi tik varsa ona göre yazsın diğeri de sütun genişlikliğini içindeki yazıya göre olan bir makro gördüm bu oto olarak nasıl yapılabilir, (yapılsın demiyorum sadece soru olarak) arşivleme yapılabilecek mi bunda.sorduğunuz için soruyorum.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
+ kitabı ilk girişte de kullana bilirim değil mi? anlayamadım
Hani bir ata sözü var "Ölüyü çok yıkarsan ya o.urur yada s.çar" mausla değilde scrollbar ile indirsen ne olur. Büyük harf kolay ama yarın yokum ertesi gün olur. Sütun genişliği de kolay tek SATIR. Yapmaya çalış. Arşivleden kasıt nedir aynı dosyayı kopyala ismini değiş içindeki kayıtları sil yeni bir dosya olur diğeri de arşiv olur

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
kitap giriş kodlarını değiştirdim gönderdiğim dosyayı kullanın

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
ben siz arşivleyecek misiniz diye sordunuz diye sordum , scrollbar ile yapmak zor değil elbette de aklıma geldi sordum...emekleriniz için teşekkür ederim

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
örneğinizi inceleyin

Ekli dosyalar

• FDBYeni.xlsm
    519.3 KB · Gösterim: 7

ab173

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
20
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
nerden geldiği kısmına formda yazı yazıyorum liste sayfasında tarih atıyor,bunun haricinde ben yanlış anlattım sanırım.çalışma kitabının içindeki sayfalardan aratacaktım bu giriş formu oldu (emeğinize sağlık)önceki çalışma kitabında sağ tarafa tarih atmıştı bende buna arama denemek için diğer sayfaları kopyala yapıştırla ekledim ama koğuş kısmında isim çık sonra tekrar veri girişi yaparak denedim veri girişinde herşey normal. ancak öncekileri bulamıyor bunu kastetmiştim hiç uğraşmayın. denemek için alta yaptım onu da bulamıyor daha fazla uğraşmayın. teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 09.JPG
    09.JPG
    99.9 KB · Gösterim: 6

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,520
Excel Versiyonu
Office 365 TR
ana sayfada toplanan bilgileri manuel olarak FDB dosyasındaki listeye yapıştıracağız. Akşamda sorgulamayı yaparız yarın kullanırsınız. Bundan sonra Kayıt girişi için açılan form listeye ekleyecek liste sayfası tüm kayıtları kapsayacak. Dolayısıyla extra sayfa tutma ihtiyacı ortadan kalkacak raporlama sorgulama kolay olacak
sizin istediğiniz arama yapılması çok ama çok zor olabilir ama pc kasma yapabilir. tüm kayıtlar listede toplanır buna göre işlem yapılır. vt mantığı bunu gerektirir. Siz en iyisi eski sisteminizle devam edin

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar