• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Boş textbox uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hüseyin55

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
10 adet textboxsun var hepsi boşken kaydet dediğimde bilgilerinizi giriniz uyarısı versin. 1 tanesi dolu olursa o uyarıyı vermesin işleme devam etsin
ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Alternatif.
Bir Userform üzerinde olduğu,
CommandButton1'in kaydet butonu olduğu ve
TextBoxların 1'den 10 kadar sıralandığı varsayılmıştır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
pardon sizi uğraştırıyorum. 8 adet textboxların üstünde combobox var firmaları gösteriyor firmalar boş iken firma boş diye uyarı veriyor. textbox(3-4-5-6-7-8-9-10)rakamlar var .textboxların hepsi boş ise veri giriniz gibi uyarı versin .ama bir tanesi dolu ise uyarı vermesin kayıt (listbox3) yapıyor. ilginiz için teşekkür edirm.

#3 nolu mesajdaki kodu denediniz mi?
TextBoxlarınız 3-10 arasında ise for döngüsünü 3 'ten başlatın

Refaz Hocam,
Yeni konu açarken bu yazıyı bırakmama rağmen halen örnek dosya yüklemeden konu açanlar var.

Böyle giderse daha sıkı bir tedbir almayı düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 22849
Hocam benim umudum yok genel olarak ama dosya eklenmediği halde kod yazanlar var :)
Tabii duruma göre yazılabilir dosya olmadan ama örneğin bu konuda dosya olmadan uğraşmak zaman kaybı.

Userform1 üzerindeki kodu aşağıdaki gibi değiştirin.
Kod:
veya daha kısa hali,
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri