• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Boş Satır Ekleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatiherol

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
16
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba elimde lister var D sutunundaki rakam kadar o sutunun altına boş satır açmam gerekiyor 67018 satır var bunun gibi örnek resim alttadır acil bir makro önerebilirmisiniz ?23FE254A-9D89-4F3E-8A0F-B04E05FFBA0E.jpeg

Aşağıdaki kodu deneyiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Çözüm
Sub satırekle() Set sut = Range("D:D") ss = Range("D" & Rows.count).End(xlUp).Row On Error Resume Next For i = ss To 2 Step -1 adet = Range("D" & i) If adet > 1 Then Rows(i + 1 & ":" & i + adet).Insert Shift:=xlDown Next i End Sub
Eyvallah Hocam çok teşekkür ederim.

Kodda gerekli düzeltmeyi yaptım. Sayfayı yenileyin.

Kodda gerekli düzeltmeyi yaptım. Sayfayı yenileyin.
Hocam emekleriniz için teşekkür ederim bir şey daha istesem açılan boş satırlara d sütununda 1234 gibi numaralandırmada olabilir mi örneğin 3 boş satır açıldı 123 sonra alt tarafta açılan satırada aynı şekilde

Kodu tekrar düzenledim. Sayfayı yenileyin.

Çok teşekkür ettim elinize emeğinize sağlık halletik. :)

Geri