• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Bordro Veri almada hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mars2

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
7
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
İyi Günler;

ÇAlışma kitabımında, her aya ait bir sayfa bulunmakta ( Ocak, Şubat ...) burada aylar itibarıyla ücret hesaplaması yapmaktayım. o aya ait matrahı "yıllıkmatrah" sayfasında ilgili aya aktarma ve G sutunda bulunan yıllık matrahı da "yıllıkmatrah" sayfasından o aya kadar ki toplamı almakta,

Örneğin mart ayında kişinin adını yazdığımda, G sutununda, aşağıdaki resimdeki olay çıkmakta ancak, formüller sekmesinde, sayfayı hesaplama butununa bastığımda kaybolmakta ve güncel veri gelmektedir.

Dosya - Seçenekler _ Formüller - çalışma kitabı- Otomatik hesaplayı aktif yapmama rağmen kapatıp açtığımda,

Dosya - Seçenekler _ Gelişmiş - Genel - Otomatik nağlantıları güncelemek için sor pasif yapmma rağmaen aynı sorun devam etmektedir.

Konu hakkında yarımlarınız beklemekteyim.

1671374864612.png

Çözüm
Sayın mars2 dosyanızdaki döngüsel başvurular düzenlenmiştir. Mayıs ayındaki katsayı rakamlarınızı ve brütlerinizi kontrol ediniz çünkü diğer aylardan farklı görünüyor. formülleriniz düzenlenmiştir. Ayrıca office 2016 versiyonu kullandığınızı gördüm dosyanızı 2016 versiyona çevirdim.
İyi çalışmalar diliyorum.
Merhaba

Otomatik olarak değiştirdiniz mi?

1671395793599.png

Makro kullanıyorsanız, kodların altına şu kodları ekleyip dener misiniz?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

İyi Günler;

ÇAlışma kitabımında, her aya ait bir sayfa bulunmakta ( Ocak, Şubat ...) burada aylar itibarıyla ücret hesaplaması yapmaktayım. o aya ait matrahı "yıllıkmatrah" sayfasında ilgili aya aktarma ve G sutunda bulunan yıllık matrahı da "yıllıkmatrah" sayfasından o aya kadar ki toplamı almakta,

Örneğin mart ayında kişinin adını yazdığımda, G sutununda, aşağıdaki resimdeki olay çıkmakta ancak, formüller sekmesinde, sayfayı hesaplama butununa bastığımda kaybolmakta ve güncel veri gelmektedir.

Dosya - Seçenekler _ Formüller - çalışma kitabı- Otomatik hesaplayı aktif yapmama rağmen kapatıp açtığımda,

Dosya - Seçenekler _ Gelişmiş - Genel - Otomatik nağlantıları güncelemek için sor pasif yapmma rağmaen aynı sorun devam etmektedir.

Konu hakkında yarımlarınız beklemekteyim.

Ekli dosyayı görüntüle 14125
Sayın mars2 örnek dosyanızı yüklerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Örnek dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• bodro-2022.zip
    92.5 KB · Gösterim: 2
Sayın mars2 dosyanızdaki döngüsel başvurular düzenlenmiştir. Mayıs ayındaki katsayı rakamlarınızı ve brütlerinizi kontrol ediniz çünkü diğer aylardan farklı görünüyor. formülleriniz düzenlenmiştir. Ayrıca office 2016 versiyonu kullandığınızı gördüm dosyanızı 2016 versiyona çevirdim.
İyi çalışmalar diliyorum.

Ekli dosyalar

• bodro-2022.xlsm
    208.2 KB · Gösterim: 6
Çözüm
İyi Akşamlar;

Sayın İbrahin Görgülü ilgi ve yardımınız içib teşekkürler.

Rica ederim.
İyi çalışmalar...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri