Soru Bölgelere göre filtrelenen excel dosyalarını bölgelere mail atmak

tugi_17

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Hedef listesini bölge bazlı excellere ayırarak bölgelerin mail adreslerine gönderilmesine ihtiyacımız var. Her bir bölgeye outlook da mail gitmeden önce taslak haldeyken önizleme olarak gelse ve kontrol etsem yeterli olur. Gönder butonuna ben basabilirim. Sonra diğer bölge taslağı gelir. O şekilde devam edebilirim.

4-5 ürün ve 30 adet bölge olduğu düşünülünce çok fazla zamanımı alan bu işlem makro ile çözülebilir mi? Örnek dosyayı ekte iletiyorum.

Yardımlarınızı rica ediyorum değerli hocalarım.

Ekli dosyalar

• Ürün Satışları.xlsx
    10 KB · Gösterim: 8

asax

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Merhaba, neyi excel sayfasına ayırmak istiyorsun!. Neden excel sayfası oluşturmak istiyorsun, bu işlemi günlük yapacaksan kaçtane excel sayfası olacak, bu dosyaları sileceksen neden oluşturuyorsun. Veriler doğru ise neden önizleme yapmak istiyorsun, Farklı düşünmenizi tavsiye ederim.

tugi_17

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ekli dosyadaki excel tablosunu B sütununa göre ayrı excellere kaydedip (adana, gaziantep, istanbul1 gibi) her bir exceli ilgili bölgeye mail olarak göndermek istiyorum. Bölgeler birbirinin hedeflerini görmemeli çünkü.
30 excel olacak çünkü şimdilik 30 bölge var. (Ekteki örnek data, bölge sayısı artabilir gelecekte)
Göndermeden önce de e-posta gövde metnini bölgeye göre farklılaştırabilelim diye önizleme yapmadan gönderilmemeli.

Her gün böyle bir exceli 30 ayrı excele parçalayıp 30 ayrı mail atıyoruz. Makro ile çözülmesi bize çok zaman kazandıracak.

Teşekkürler,

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Ekte dosyanızda ufak bir değişiklik yaptım inceleyin. Seviyenizi bilmediğim için, rahat anlayabilmeniz açısından mümkün olan en basit şekilde kodladım. Bu kodları incelerseniz, açıklama bölümleri ile mümkün olduğu kadar ne iş yaptıklarını da belirttim, örneğin tasarlayacağınız bir userform üzerinde ekleyeceğiniz textbox verisini mail mesaj gövdesi olarak kullanabilir ve istediğiniz gibi mail oluşturabilirsiniz. Yoğunluktan kahve molasında ancak bu kadar olabiliyor kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• Ürün Satışları.xlsm
    23.3 KB · Gösterim: 4

tugi_17

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ekte dosyanızda ufak bir değişiklik yaptım inceleyin. Seviyenizi bilmediğim için, rahat anlayabilmeniz açısından mümkün olan en basit şekilde kodladım. Bu kodları incelerseniz, açıklama bölümleri ile mümkün olduğu kadar ne iş yaptıklarını da belirttim, örneğin tasarlayacağınız bir userform üzerinde ekleyeceğiniz textbox verisini mail mesaj gövdesi olarak kullanabilir ve istediğiniz gibi mail oluşturabilirsiniz. Yoğunluktan kahve molasında ancak bu kadar olabiliyor kusura bakmayın.
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, ancak kodları göremedim. Kaydetmemiş olabilir misiniz :(

Tekrar teşekkürler,

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Alt + F11 ile VBA editörünüzü açın ve Module1 içine bakın.

Konuyu okuyanlar