• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Birleştirilmiş hücredeki veriyi her satırında okuma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lediod

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar benim bir sorum olacak. Resimdeki Değişken 1 ve Değişken 2'yi yan yana yazmak istiyorum ama Değişken 1 birleştirilmiş hücre olduğundan istediğim sonucu elde edemedim. istenen değer sütunundaki değerleri elde etmek için hangi formül yada fonksiyonu kullanmak gerek yardımcı olur musunuz. teşekkürler.

Screenshot_1.png

Çözüm
Merhaba

Şöyle bir taktik yapıp birleştirilmiş hücreleri ayrı sütuna(hücrelere) alıp, formülünüzü tekrar denesiniz işinizi görür mü?

1678345768664.png
Merhaba

Birleştirilmiş hücre adını "Ad Kutusu" içinden okuyabilirsiniz.

1678258798335.png

Ben A B ve C sütunları olarak değerlendirmiştim.

Siz formüldeki A1 yerine E7 yazıp F4 ile sabitleyiniz

Yani

=$E$7 & " " &F7

sonra ikinci birleştirilmiş hücre için

E7 kısmını değiştirin aşağı doğru çekin

Teşekkürler bu şekilde Değişken 1 kısmını kısmen sabitledik. Ama excel dosyam yaklaşık 5000 satır civarında ve çok fazla bu şekilde gruplama var. "E7 kısmını değiştirin aşağı doğru çekin" kısmını da otomatikleştirebileceğimiz bir yöntem var mı? Formülü tüm excelde aşağı çektiğimde istenen sütunum gibi tüm değerler yerine oturması için

G7 ye yapıştırıp aşağı doğru sürükleyin sonuç alacak mısınız?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1678303235412.png

Son düzenleme:
Desteğiniz için teşekkürler grup boyutları aynı olduğunda çalışıyor ancak grup boyutu değişince kaymalar oldu.

Screenshot_1.png

Anladım teşekkürler. Makroya girmeye gerek yok. En azından aynı tipikteki gruplamaları alt alta koyduğumda bir nebze işimi rahatlatır teşekkürler tekrar.

Merhaba

Şöyle bir taktik yapıp birleştirilmiş hücreleri ayrı sütuna(hücrelere) alıp, formülünüzü tekrar denesiniz işinizi görür mü?

1678345768664.png

Çözüm
Teşekkürler E Sütunu gizlenip birleştirme formülünde E hücreleri kullanılabilir.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri